Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

28 Nisan 2008 Pazartesi

Üç başlı iktidar

Deniz Baykal’ın Parti Meclisi listesinde İzmir’den 6 isim var. Bu isimlerden 3’ü kentin liderliği konusunda önümüzdeki süreç içerinde etkili olmaya çalışacaklar. Bülent Baratalı, Abdürrezzak Erten ve Mehmet Ali Susam…
İlk bakışta Abdürrezzak Erten ile Mehmet Ali Susam aynı ekipte görünseler de bir süre sonra bu ikilinin arasında soğuk rüzgârların eseceğinden kimsenin kuşkusu yok.
Neden mi?
Birçok nedeni var aslında.
Siyah-beyaz çatışmasından, ilçe örgütlenmelerine, Buca’daki kavgadan, bireylerin kişisel özelliklerine kadar birçok faktör devreye girecektir.
Susam’ın arkasındaki esnaf örgütlenmesini dikkate aldığında, Erten’in Konak örgütlenmesi ne kadar etkili olacak birlikte göreceğiz. Üçüncü isim Bülent Baratalı’nın da diğer yapıları bir araya getirme konusunda adım atacağı kesin gibi görünüyor.
Dolayısıyla yerel seçimlere kadar bu üç isim ve arkasındaki yapılar çok tartışılacak.
Rıfat Nalbantoğlu ismi ise bir başka gücü gündeme getiriyor. Mustafa Özyürek.
Mustafa Özyürek’in önermesi olan ayrıca il başkanının da destek verdiği Nalbantoğlu süreç içerisinde bir güç oluşturabilir Özyürek’in desteği ile.
Mustafa Özyürek geçtiğimiz ay İzmir’deydi. İl Başkanlığı’nda bir toplantı düzenledi. Ancak toplantıya metropol ilçe başkanları katılmadı. Özyürek bunun üzerine genel başkanı arayarak durumu bildirdi ve şikayetlerini iletti.
Üçlü yapının çatışması dışında il ile ilçeler arasındaki çatışma da önemli önümüzdeki günlerde. İl başkanı mı kalacak, yoksa ilçe başkanları mı?
İlçe başkanları bu sonuçtan memnun mu?
Hiç sanmıyorum. Bazı ilçe başkanlarının salonda ekip ile birlikte oturmamaları bile aradaki soğukluğu gösteriyordu. İlçe başkanlarını bir araya getirip ekip görüntüsü vermek için çok uğraştı ekip şefi.
İl Başkanı Karataş ise ekibe attığını iddia ettiği goller nedeniyle çok mutluydu.
Eski İl Başkanı Ekrem Bulgun’un ekibe öfkesini bu sütundan dile getirmem mümkün değil. Kapatılabiliriz…

NOT: İki dönemdir Parti Meclisi’ne Bilim Kurulu üzerinden girmeye çalışan Rıfat Nalbantoğlu’nun sürekli ekip tarafından çizildiğini unutmamak gerekiyor. Dün de aynı ekip Nalbantoğlu’nu çizme operasyonu uyguladı.

YENİGÜN 28 - 04 - 2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder