Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

14 Nisan 2008 Pazartesi

Bir İzmir turu

Baykal gelir de biz İzmir turunu kaleme almaz mıyız?
12 saat içerisinde çok şeyler yaşandı. Uzaktan izlemek daha yararlı oluyor. Notlar halinde kaleme alalım da akılda daha iyi kalsın.
1 – Dünkü gazete manşetlerinde de olduğu gibi Baykal’ın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve metropol ilçe belediye başkanlarıyla olan iletişimi, CHP Genel Başkanı’nın İzmir konusunda kafasında bir şablon oluşturduğunu gösterdi. Baykal bu şablona göre belediye başkanlarına mesajını verdi.
2 – Havaalanındaki karşılama sonrası Gaziemir yakınlarında kır kahvesinde kahvaltı edildi. Herkesin nerede oturacağı isimlikler ile daha önceden belirlenmişti. Bazı ilçe başkanları bu kurala riayet etmek istemediler. Genel merkezin ısrarlı tavrı ile herkes isimleri yazan yerlere oturmak zorunda kaldı.
3 – Bu konuya bozulan ilçe başkanları ekip önderiyle alelacele bir toplantı yaptılar. Gün içinde uygulayacakları stratejiyi belirlediler.
4 – Kahvaltı sonrası Deniz Baykal ile belediye başkanları ayrı bir toplantı yaptı. Bu toplantıya örgütten kimse alınmadı. Baykal’ın bu toplantıda çok özel mesajları daha sonra bu sütundan yayınlanacak. Çünkü hepsi çok özel notlar.
5 – Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sevigen’i kurultayda çizmeye çalışanların neredeyse tamamının Sevigen’in peşinden ayrılmamaları da ilginç bir nottu. Bir tavır takınıyorsanız bari onu doğru uygulayın. Sizin yüzünüzden şaşı olduk. Bu grubu bundan sonra şaşı yaparlar olarak kamuoyuna sunuyorum.
6 – Baykal’ın Kocaoğlu’na övgüler düzmesi adayının belirlendiği şeklinde yorumlandı. Ancak Kocaoğlu yerine adayları olanlar bu tespitlerin erken olduğuna yönelik açıklamalar yapmaya başladılar bile. Saflar giderek netleşiyor. Kurultay’da ipler bir yerden kopacak.
7 – Bir ilçe başkanının yediği fırça bütün gece konuşuldu. Aslında fırça yiyen ilçe başkanı Baykal’ın bu tavırlarına alışıktır.
8– İzmir’de Sevigen faktörü öne çıkıyor. Kemal Karataş’ın da eli biraz olsun rahatlıyor.
9 – Kocaoğlu’nun teşekkür konuşmasında milletvekillerini ve ilçe başkanlarını pas geçmesi gözlerden kaçmadı.
10– Baykal bundan böyle daha sık İzmir’de olacağını söyledi. Böylece il kongresinde kendisine verilen yanlış bilgileri ortadan kaldırmayı planlıyor.
11 – Yerel seçimlerin yaklaşması belediye başkanları arasındaki buzları da eritiyor. Cevat Durak’ın Abdül Batur’u ziyaretini bu noktadan algılamak gerekiyor.
12– Kocaoğlu’nun bu hafta içinde vereceği mesajlar Baykal’ı ne kadar anladığını gösterecek.

NOT 1: Abdül Batur yeşil sahalara kısa süre içerisinde döneceğini açıkladı. Çarşamba gününden itibaren Narlıdere Belediyesi’ne koltuk değnekleri ile giderek koltuğu sağlama alacak.

NOT 2: Ekip zorda. Korkarım bu nedenle kurultayda ilginç denemelere girişebilirler.

NOT 3: Birileri büyükşehir adaylığına hazırlananlar için ilginç dosyalar hazırlamış. Hepsi Baykal’a bizzat takdim edildi.

YENİGÜN 14 - 04 - 2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder