Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

29 Nisan 2008 Salı

CHP’ de dengeler haftası

Cumartesi günü yapılacak Parti Meclisi toplantısında MYK belirlenecek. Sakın MYK üyelerinin PM tarafından belirleneceğini düşünmeyin. Baykal PM’de listeyi okuyacak, PM üyeleri de oylayacak.
MYK üyeliği için Bülent Baratalı ile Mehmet Ali Susam’ın adları geçiyor. ‘Neden Abdürrezzak Erten’in ismi yok?’ demeyin. Bilmiyorum. Beni de çok ilgilendirmiyor.
Mehmet Ali Susam’ın MYK üyeliği birçok tartışmayı gündeme getirecek. Öncelikle ekipteki birinci adamlık tartışması bir üst seviyeye taşınacak. Susam beyazlar ve merkez sağ üzerinden örgütlenmeyi öne çıkaracak. İzmir’in bir bölümünden alacağı destek ile ekibin siyah kanadında sıkıntı yaratacak.
Bir görüşe göre ki bu görüş benim değil… Deniz Baykal ile Önder Sav İzmir ekibinde ciddi bir değişiklik istiyor. Böylece hem bazı talepli isimlerden kurtulunacak hem de ekibin beyaz dengesi yerli yerine oturtulacak. Dışarıdan bakıldığında hiç de fena tespit değil. Ancak bu değişim hem ekipteki siyahlar arasında sorun yaratacak hem de ekip liderliği konusunda yeni bir tartışmayı gündeme taşıyacak. Bizler de sadece izleyip, tabii ki yorum yapacağız. Gerçi ben bu ekibi çok iyi tanımam. Bazen hata yapabilir, yanlış yorumlar da bulunabiliriz. O kadar da olacak…
CHP’nin bugünkü yapılanmasına kesin tavır gösteren grup ise yerel seçimleri bekleyecek. Uzun süre genel başkanın yanında olan önemli bir ismin CHP üzerine yaptığı yorumlara daha sonra bu sütunlarda yer vereceğim.

NOT 1: Kurultayın birinci günü plaj kıyafetleriyle Deniz Baykal’ı dinlemek için salona giren ancak havaalanı yolundaki kavurgacıyı tercih eden kurultay delegesi Nuri Batuhan dün CHP Genel Merkezi’nde Genel Sekreter Önder Sav’ı ziyaretinde takım elbise giymişti.

NOT 2: Ekip MYK’ya ayrıca Rıfat Nalbantoğlu’nu önerecekmiş. Tek amaç Nalbantoğlu’nu yakına çekmek, hareketsiz bırakmak. Tıpkı milletvekili sıralamalarının açıklanmasından sonra Susam’a yapıldığı gibi. Bakalım Nalbantoğlu ne tavır gösterecek?

NOT 3: Önder Sav’ı 10 kişi çizmiş İzmir’den. Herkesin şüphelendiği isimler kesmedi maalesef. Çünkü onlar açık oy kullandılar, daha sora bazı tartışmalara zemin hazırlamamak için. Ekibin kendine dönüp beklenti içindeki isimleri gözden geçirmeleri gerekiyor.

NOT 4: Karşıyaka’daki İzmir’imizin yeni ‘dede’sini tebrik ederiz.

YENİGÜN 29 - 04 - 2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder