Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

27 Nisan 2008 Pazar

Savaş devam ediyor

Kurultay bildiğiniz ve izlediğiniz gibi… Kurultaydan önemlisi olayların perde arkası…İzmir’de CHP içinde siyaset yapanların büyük bölümü Ankara’da… Herkes Genel Başkan Deniz Baykal’ın konuşmasından sonra soluğu bahçede aldı…
İzmir anakent ilçe başkanları İzmir İl Başkanı Kemal Karataş’ı arıyor. 3 gündür Ankara’da olduklarını ancak il başkanı ile bir türlü görüşemediklerini belirten ilçe başkanları pazartesi günü İzmir’e döndüklerinde gazetelere ‘kayıp’ ilanı vereceklerini açıkladılar. Kemal Karataş ise “İlçe başkanları kendileri çalıyor, kendileri oynuyor. Hiçbir toplantılarına beni davet etmediler. Bu disiplinsizlik kurultay sonrası çözülecek” yanıtını verdi. Bir ilçe başkanı ise Deniz Baykal’ın Karataş’a “görevinden istifa et” çağrısında bulunduğunu iddia etti. Anlaşılan pazartesinden itibaren il başkanı ile ilçe başkanları arasındaki çatışma alevlenecek. Bundan kimin güçlü çıkacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.
Bir başka ilçe başkanı ise Karataş’ın divan başkanlığı için ısrarcı olduğunu ancak ekibin devreye girerek bu talebin reddini sağladığını iddia etti.
İzmir üzerine birkaç not verelim…
1. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı. Balçova eski Belediye Başkanı Ali İhsan Ülker ile bahçe turluyordu.
2. İzmir milletvekili Abdürrezzak Erten bahçenin en uç noktasında yerini almıştı. Her zamanki ekibiyle bugün yapılacak parti meclisini tartışıyordu.
3. Muhalif isim Alaattin Yüksel, Semra Aksakal ile birlikteydi. Biraz çökmüş gibi geldi bana. İktidar olamamanın bezginliği vardı üzerinde…
4. İl Başkanı Kemal Karataş Deniz Baykal’ın kapıdan içeriye girdiği sırada 1500 lirasını kaptırmış. Bu üçüncü kez oluyor… Sanırım bir kapkaççı Karataş’ı takip ediyor.
5. Canan Arıtman rahat… PM’de kesinlikle görev alacağına inanıyor.
6. İlhan Kesici de çok rahattı. Sanırım istediğini alacak.
7. Karşıyaka İçe Başkanı Ertam Özen’in konuşmasında Deniz Baykal’ı övdü mü eleştirdi mi anlaşılamadı. Ancak Deniz Baykal yüz ifadesi ile Özen’in ne demek istediğini iyi anladığını ortaya koydu.
8. PM adaylığına dışarıdan hazırlananlar da var.
9. Bugün yapılacak PM seçiminde “çizik” olayı yaşanmayacak gibi… Önder Sav ile Mehmet Sevigen’in bu konuda anlaştığı bilgisi ulaştı
10. PM üyeliği konusunda Bülent Baratalı ismi öne çıkıyor. Baratalı’nın ismi MYK için de geçiyor.
11. Kurultay delegesi Nuri Batuhan krem pantolonu siyah rugan ayakkabıları ve mavi gömleği ile kurultaydan çok plaja gider gibiydi.

YENİGÜN 27 - 04 - 2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder