Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

30 Nisan 2008 Çarşamba

“Boyunuzdan büyük işlere kalkışmayın”

“İlçe kongreleri bitti, il kongresi bitti, kurultay sona erdi… Şimdi herkesin kendi görevini ifa etme dönemi. Kimse boyundan büyük işlerde kalkışmasın. Sadece tüzükte belirtilen görevlerini yerine getirsin. Partiyi yerel seçimlere hazırlasın. Dedikodulardan uzak dursun, dedikodu yaymasın…”
Bu cümleler İzmir İl Başkanı Kemal Karataş’a ait.
Bu açıklamaların altında bir şey aramak gerekir mi, bilemiyorum…
Var mı?
Olabilir.
Yok mu?
Olamaz…
CHP Parti Meclisi seçimlerinin İzmir’de bir başka mücadeleye zemin hazırlayacağı açık…
İlçe kongrelerinden başlayarak bugüne kadar devam eden il başkanı ilçe başkanları mücadelesini de unutmamak gerekiyor. Üstelik kurultayda yaşanan davet krizleri ise bu mücadeleyi bir üst noktaya taşıyacak gibi görülüyor.
PM listesindeki çizik hareketine en büyük tepki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’dan geldi. Baykal kendisini evinde ziyaret eden önemli bir isme yaptığı açıklamada İzmir ve Ankara delegasyonunda yaşanan çizik operasyonunun hesabının sorulacağını söyledi. Listenin kendi listesi olduğunu, bu listeye yapılacak en küçük bir müdahalenin kendisine yapıldığını belirten Baykal, “Bunu herkes öğrenecek” dedi.
Oylamada açık oy kullananlar en rahat olanlar. Ya kapalı kapılar ardından operasyon yürütenler?
Ne yapacaklarını bilemem onlar düşünsün…
Kurultay sürecinde kaleme alınan yazılardan herkesin memnun olması beklenemez tabii ki… Önemli olan yazının okunması ve değerlendirilmesidir. Memnun olanlar ile olmayanların sayısal orantısı bu sütunun yazarını bağlamaz.

NOT 1: Kurultay’da bowling oynayan gazeteciler kimlerdi?

NOT 2: Ankara’nın en ünlü balık restoranı Tirilye’de hangi siyasiler kulis yapıyordu?

NOT 3: Ankara’daki yeni örgütlenmelerin liderleri kimler?
 
YENİGÜN 30 - 04 - 2008

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder