Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

1 Mayıs 2009 Cuma

Kısa… Kısa…

Konak Belediyesi’nin şirketin en önemli koltuklarından birinde oturan ancak daha yeni belediye başkanı tarafından sonra şoför olarak çalıştırılmaya başlanan, bu arada müdürlük maaşı devam ettiği için İzmir’de en çok maaş alan şoför unvanına sahip olan kişi kimdir?

***

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusundaki doktora tezini gerçekten merak ettim. Acaba bir yerlerden edinip okuma şansımız var mı? Belki bir değerlendirme yapabiliriz…

***

Sayın Kocaoğlu Erbaa’dan Ayvalık’a geçmiş. Bir Ayvalıklı olarak bu güzel ilçede nerede kaldığını merak ettim. Sakın bir villa olmasın? Üstelik İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Ayvalıklıların gönlünde taht kurmuş. 5-6 kişiyi aradım. “Bizim belediye başkanımız oralardaymış. Neler yapıyor, beni bilgilendirsenize” diye sordum, “O da kim” yanıtını verdiler.

***

Başkan tatile gidince Hasan Tahsin yalnız kaldı. O nedenle pek ortalıkta görünmüyor. Yoksa o da Ayvalık civarlarında tatile mi çıktı? Tabii ya… Rakı, balık, Ayvalık… Düşünebiliyor musunuz, Cunda’da Bay Nihat adlı restoranda bizim Hasan ve abisi oturmuşlar, Midilli Adası’nı seyrederek İzmir konusunda laga luga ediyorlar…

***

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Altın Portakal’ın düzenleyicisi olan Antalya Kültür ve Sanat Vakfı’nın başkanlığı için İzmirli bir gazeteciye teklif götürmüş. Ancak gazeteci bu teklifi kibarca reddetmiş.

***

Akaydın, genel sekreter yardımcılığı için İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Fehmi Mani’ye de teklif götürmüş. Mani’nin konuya sıcak baktığı ancak tam yetki ile göreve başlayabileceği belirtiliyor. Gerçi bu koltuğa İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır da adaymış.

***

Uzun süredir bizden uzak olan bir dostumun mektupları ve telefonları kesildi. İyi midir, afiyette midir, kendisini ziyaret edenler var mıdır? Bu ziyaretçilerin bir listesini bana yapabilir mi? Bu listeyi yayınladığımda olay çıkar mı?

***

Kocaoğlu medya tarafından parçalanan tatil öncesi röportajında, “Her ilçe bizim ilçemiz. Ancak Urla, Kemalpaşa ve Bayraklı ilçeleri ile daha çok ilgileneceğiz” demiş. Kocaoğlu pozitif ayrımcılık yaptığının farkında mı acaba?

YENİGÜN 01 - 05 -2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder