Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

15 Mayıs 2009 Cuma

Aziz Kocaoğlu’na doğrudan sorular

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız metro konusunda arada bir açıklama yapıyor ve hep hallerimizi bir başka bahara bırakmamız gerektiğinin altını çiziyor.
İyi de metro hangi aşamada ve neden son iki yıldır söylenen sözler yerine getirilmiyor…
Kocaoğlu’nun şu sorulara en azından kamuoyu önünde yanıt vermesi gerekmiyor mu?
1 – Neden ikide bir 3 ay sonra 4 ay sonra diyorsunuz? Bunun mantıklı bir süreci yok mu? En azından metro 9 ay sonra hizmete girecek tespitinde bulunun, kimse size sormasın.
2 – Metronun geciktiği açıklamasını yaparken yüreğiniz hiç sızlamıyor mu?
3 – Sizi metro konusunda varsa yanlış yönlendirenleri neden açıklamıyorsunuz? Sayın İzmirliler beni aldatan arkadaşlar işte bunlar demiyorsunuz?
4 – Üçyol – Üçkuyular metro hattında coğrafi sorunlar var. Tüm bu sorunlar diğer hatlarda da yaşanıyor mu? Eğer böyle ise neden bunları tüm veriler ile tartışmıyorsunuz.
5 – Aliağa Menderes hattının kuzey bölümünün açılışının uzayacağı zaten belliydi. Peki, güney hattında hangi sorunlar var?
6 – Metronun sonlandırılamamasında büyükşehir belediyesinin mali sorunları etkili oluyor mu?
7 – Başkanlığınız döneminizdeki tek önemli yatırımın bir türlü bitmemesi nedeniyle siyasi açıdan kendinizi başarılı olarak görebiliyor musunuz?
8 – Hiçbir başka kentten ve ülkeden metro konusundaki başarılarınız nedeniyle sizin deneyimlerinizden yararlanmak isteyen oldu mu?
9 – 5 ay önce metro inşaatını gezerken kendinizden çok emindiniz. Ne oldu da, küçük açıklamalar yaparak bu konuyu gündemde tutmaktan kaçınıyorsunuz?
10 – Üçyol-Üçkuyular tadilat projesinin akıbeti konusunda bir açıklama yapacak mısınız?
11 – Metro konusunda yerel basının üzerinize çok gitmemesini ve eleştirmemesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Yoksa İzmir medyası ile duygusal bir ilişki içinde misiniz?
12 – Metroda aksıyorsanız, nerede doğru gidiyorsunuz? Son yıllarda İzmirlilerin büyük bölümünü etkileyecek metro dışındaki önemli projelerinizi sıralayabilir misiniz?
13 - Yeni ilçe belediye başkanlarına avans verilmesi gerektiğini, eski belediye başkanlarına ise bu avansın verilmemesi tespitini yaptığınızda kendinizi hangi noktaya koyuyorsunuz? İlk kez halk tarafından seçildiğiniz için yeni belediye başkanı olduğunuzu ve bunun için sizin de belli bir oranda avansa gereksiniminiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?
14 – İlçe belediye başkanları ile her konuda koordineli çalıştığınızdan emin misiniz?
15 – İzmir Büyükşehir Belediye Binası’nın çürük olduğunu kendiniz açıkladınız. İnsanların çürük sarayda yaşamalarına vicdanınız el veriyor mu?
16 – Önceki sabah CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile telefonda ne konuştunuz? Telefon sonrası yüzünüz neden asıldı?
17 – Tek başınıza kaldığınızda ya da aynaya baktığınızda, günlük hayatınızda sürekli dile getirdiğiniz “Tüm belediye başkanlarından daha başarılıyım” tespitini yapabiliyor musunuz?
Bu soruları isterseniz yanıtlarsınız isterseniz yanıtlamazsınız.
Siz bir şehr-i eminsiniz, bizler de kullarınız…

YENİGÜN 15 - 05 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder