Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

4 Mayıs 2009 Pazartesi

Dağ gibi sorunlar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yıllık olağandışı tatilini bitirerek bugün göreve başladı.Tatile çıkmadan önce Büyükşehir Belediyesi’nde birkaç küçük değişikliğe giden Kocaoğlu’nun karşısında dağ gibi sorunlar var.
1 – Karşıyaka-Bayraklı sorunu nasıl çözülecek? Büyükşehir Belediyesi bu konuda bir adım atmayı planlıyor mu?
2 – Büyükşehir’deki danışman kadrosu nasıl oluşturulacak. Bu kadronun içerisinde tanıdık isimlere rastlanacak mı?
3 – Üçyol-Üçkuyular metro projesindeki tadilat projesi konusunda somut bir adım atıldı mı? Atıldıysa bundan ortaya çıkan sonuç ne? Adım atılmadıysa, adım atılması düşünülüyor mu?
4 – Aliağa – Menderes hattı konusundaki gelişmeler ne alemde? Hattı ikiye böldük sonunda. Menderes – Halkapınar bölümü mayıs ayında olmaz ise Haziran ayında açılacaktı. O da olmaz ise bu hat Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim aylarında da açılabilir mi? Allahın ayı çok tabii ki...
5 – Aynı hattın diğer yarısı olarak belirtilen, Halkapınar – Aliağa kısmının ne zaman açılabileceğine dair somut bilgi var mı? Yoksa bu hat için de, “Allahın ayı çok, açarız elbet” şekline mi dönüşecek?
6 – İTO Meclisi’nde, “Metro yetişmediği için ağlayarak gözlerimden olamam” sözleri bugün için de geçerli mi?
7 – Ege Üniversitesi, Bornova merkez arasında yapılmakta olan ancak bir türlü yapılamayan metrodan haber var mı?
8 – Üçyol – Buca hattına başlanacak mı? Yoksa, “Bir dakika kardeşim, elimizdeki hatları bile bitiremiyoruz. O hattı 22 yüzyıl için kaleme alınan plana kaydettik. Hayırlısıyla, 23. Yüzyılda hattı açmış olacağız” mı denilecek...
9 – Daha önce gizlice gerçekleştirilen “yağmur duası” bugünlerde halka açık şekilde, “yağmur kes” duası olarak gerçekleştirilecek mi?
10 – Sendikalı işçi, memur, sözleşmeli personel sendikasız işçi ücretlerinde bir indirime gidilecek mi?

***

Belediyenin tanıtım faaliyetlerini yürüten şirketinin bir müdürünün eşi sözleşmeli memur olarak göreve başladı mı? Aynı müdürün kardeşi bir başka şirketin sorumluluğu içinde yer alan bir yerde sorumluluk üstlendi mi? Ayrıca iki yeğeninin yine bir başka belediye şirketinde görev aldığı doğru mu?Adnan Saygun Kültür Merkezi’nin Müdürü, belediyede önemli bir görevi yürüten bir ismin kız kardeşi mi? Yine aynı merkezin müdür yardımcısının belediyenin bir başka biriminde üst düzey görev yapan biri ile akraba ilişkisi var mı?Bu iş sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi ile sınırlı değil tabii ki...Konak Belediyesi’nde de bankamatik memurları türemiş galiba... Bir önceki belediye başkanına yakın isimlerden bazıları belediyeden uzaklaştırılmış. Ancak maaşlarını almaya devam ediyorlarmış.
İlginç değil mi?

YENİGÜN 04 - 05 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder