Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

6 Ocak 2010 Çarşamba

Üç ilçe...

Önce Buca ardından Konak sonra da Bornova... Bu üç ilçe CHP İzmir’in bir anlamda kaderini belirleyecek.
Bornova’da önceki akşam yapılan toplantıda 260 - 270 delegenin şimdiki Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın’ı destekledikleri net biçimde belirlendi.
Çapın, Sav grubunun zayıf halkasının Bornova olduğunu belirtirken, “Toplam 10 delege ile bize bile yanaşmaya çalışıyorlar. Ancak böyle bir şey söz konusu olamaz” dedi.
Hasan Tahsin’in dışında Bornova’nın abisi olmak için çaba sarfeden Kocaoğlu ise işi abartmış durumda. Delegelerin evlerine gidip eşleriyle görüşeceği bilgisi ulaşıyor kulağımıza.
Sayın Kocaoğlu... Metro duruyor. Bir daha inip kontrol etmekte yarar görüyorum. Bakalım İzmir medyasının fotoğraf bazında ilgilendiği güçlendirme çalışmaları ne alemde?Trenler geliyor. Ancak Aliağa – Menderes hattında bir ilerleme var mı? En azından Menderes – Halkapınar kuzey hattı açılacak duruma geldi mi?Kongreyi almak istediğiniz Bornova’da metro konusunda aklı başında bir adım atılıyor mu?Üçyol – Üçkuyular Hattı’nın aç kapa yapacağınız Tansaş bölgesindeki ihale çalışmaları hala bitirilmedi mi? Bu ne uzun bir ihale çalışmasıdır. Gerçi ihaleye çıksanız ne oluyor ki? Hatalardan dolayı iptal ediliyor.
Buca CHP’de ise Mehmet Süne’ye karşı ortak aday çıkartılan Hüseyin Yüzer ipi göğüsledi gibi. Abdürrezzak ekibinden tamamen kopan Yüzer, adaylığı ile birlikte Mehmet Süne’ye destek veren delegelerin bir bölümünü de yanına çekecektir.
Aynı gün yapılacak Karabağlar ilçe kongresinden de sürprizler olabilir. Sav grubunun kalesi olarak görülen Karabağlar’da ikinci bir adayın çıkması halinde bazı oyların karşı tarafa kayacağı açık. Üstelik Karabağlar İlçe Başkanı Birol Ağırbaş’a yönelik tepki büyük. Ekibe bağlı delegeler bile olası çizik operasyonuna katılacak gibi görünüyor.
Konak ise bugünlerde sakin... Sav grubu dışında kimsenin karşı çıkmayacağı iyi bir ilçe başkanı adayının çıkacağı yönünde söylentiler var. Bekleyip görmekte yarar var.
Tabi bu kadar gürültüde İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun ne yaptığını ve nerede durduğunu anlamak kolay olmuyor. Bir tarafta Deniz Baykal, diğer tarafta Önder Sav, beri tarafta Aziz Kocaoğlu... Her tarafa mavi boncuk dağıta dağıta, elde il kongresi için dağıtacağı mavi boncuk kaldı mı acaba?

NOT 1: İzmir Büyükşehir Belediyesi basın bürosu, son 1 yıldır tüm haberlerini e-mail aracılığı ile tarafıma gönderiyor. Ancak nedense her haber iki kez geliyor. Bu durumu, “Süleyman Gençel haberi bir kez okuduğunda anlamaz. İki kez gönderiyoruz ki, doğru değerlendirsin” şeklinde mi algılamalıyım?

NOT 2: Güzelbahçe kongre seçimlerinden sonra gelen e-mailler ilginç. Tabii bu süreçten sonra kanıtların mahkemeye intikal ettirilmesinden başka yapacak bir şey yok.

NOT 3: Sayın Aziz Kocaoğlu... Hiç İkiçeşmelik’ten geçiyor musunuz? Tarihi İzmirliler ile paylaştıracağım diyorsunuz. Haklısınız. Ancak İkiçeşmelik yolu daha çok Bangladeş tarihine benziyor. Böyle bir yolu artık Bangladeş’te bile bulamayız. Belki Habeşistan ya da Sudan’da rastlayabiliriz. Bu yol için elle tutulur bir projeniz var mı?

YENİGÜN 06 - 01 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder