Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

11 Ocak 2010 Pazartesi

Dengeler bıçak sırtı

Buca Sav Grubu’nun…
Buca’yı Mehmet Süne’nin alması ile birlikte dengeler yeniden değişti.
Karabağlar ve Gaziemir’in yanına eklenen Buca’nın il dengelerinde de önemli etki yapacağı bekleniyor.
Karabağlar’da ise beklenen yaşandı.
400 delegeden 267’si oy kullandı. İlçe Başkanı Birol Ağırbaş ise 249 oy aldı. Ağırbaş’ı yerine simgesel isim yazanlar çoğunluktaydı. Semra Tanülkü ve Mehmet Emin Eren de en çok çizik yiyenler arasındaydı.
Karabağlar’ın il delegasyon yapısına da dikkatli bakmak gerekiyor. O listenin de il kongresi için önemli olacağı açık.
Bundan sonra ne olacak?
Sırada Konak kongresi var. Konak’ta da kapışmalı bir kongre bekleniyor açıkçası. Gerçi Buca kongresi sonuçları Konak’a yansır mı?
Bugünden itibaren herkesin gözü Konak’ta olacak…
Konak’ta adaylar da net değil. İl Başkanı Nalbantoğlu halihazırdaki ilçe başkanının göreve devam etmesi gerektiğinin altını çizerken, Sav Grubu kendilerine yakın adam arayışı içinde. Baykal ekibinin de adayı henüz belli olmadı.
Önümüzdeki iki gün Konak adayının netleştirilmesi açısından oldukça hummalı geçecek.
Sonuçlar bir başka ilçeyi de önemli hale getirdi. Çiğli.
İl kongresine oldukça yüksek sayıda il delegesi taşıyacak olan Çiğli’de alınacak kararların İzmir’in yeniden yapılanmasında önemli sonuçlar doğuracağı kesin.
Tabii her şeyden önemlisi Deniz Baykal’ın bu sonuçlara bakarak İzmir konusunda nasıl bir tavır alacağı…

NOT 1: İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerine kaleme aldığım yazılara gelen tepkiler hayli yoğun. Grand Plaza A.Ş.’nin yıllık zararının 8 trilyona yaklaşmış olması ise ayrı bir tartışma konusu. Şirket sanırım bu durumu ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girecekmiş gibi görünüyor. Aziz Kocaoğlu’nun bu gelişmeler karşısında ne yapacak?

NOT 2 : İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır’ın izne çıktığı, bu nedenle 15 gündür görevde olmadığı biliniyor. Ancak büyükşehir koridorlarında Hızır’ın yeniden göreve dönüp dönmeyeceği de tartışılmaya başlandı. Büyükşehir Belediyespor ve Granp Plaza A.Ş.’nin denetim raporların ile Hızır’ın izne ayrılması arasında bir ilişki kurulur mu? Onu zaman gösterecek.

NOT 3 : Önümüzdeki günlerde büyükşehir konusunda daha net ve belgeli işlerin geleceğini şimdiden bildirmek isterim.

YENİGÜN 11 - 01 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder