Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

29 Temmuz 2009 Çarşamba

En iyi çözümler bende saklı

Ertan Sayın bugün yazmış metroda ışık söndü diye.
Yooo… Kesinlikle sönmedi.
İşte İzmir metrosunu kurtaracak öneriler:
1 – Zonguldak’taki madencilerden bir grup oluşturulacak ve 6 ay içerisinde kazma işleri bitirilecek.
2 – Hasan Tahsin’den yardım istenecek. Bosna Başbakanı İzmir’e davet edilecek, gerekirse tünelin kazma operasyonu kendisine verilecek.
3 – Metro Hıfzısıhha’da bitirilecek, “Bunun gerisi nerede?” diye soranlara, “Ya metro projesi buraya kadardı, Siz bir şey bilmiyorsunuz, her şeyi en iyi ben bilirim” denilecek.
4 - Aliağa – Menderes hattında yapımı bitirilmeyen istasyonların yerine ip merdivenler asılacak. Bu merdivenleri kullanan İzmirliler hem spor yapacak hem de çok sağlıklı olacak.
5 – Bornova – EVKA 3 arasındaki tünel bitirilmeyecek. Ankara yoluna kadar metro ile gelinecek. Oradan inilecek Ankara asfaltı yürüyerek geçilecek ardından yine metroya binilecek.
6 – Bir zamanlar lunaparkların vazgeçilmez oyuncağı olan bugi bugi trenleri sistemi İzmir metrosuna adapte edilecek. Bir yeraltına inilecek, bir yerüstüne çıkılacak. Böylece İzmirlilere her gün lunapark nostaljisi yaşatılacak.
7 – Metronun aslında çağdışı bir ulaşım aracı olduğu iddia edilecek. Bunun için gerekirse uluslar arası bir sempozyum düzenlenecek. Metroya alternatif hava metrosu sisteminin İzmir’e getirilmesi hedeflenecek. Projenin Aziz Kocaoğlu önderliğinde önümüzdeki yüzyılda gerçekleştirilmesi konusunda meclis kararı alınacak.
8 – Metronun şu ana kadar kazılmış olan bölümüne gerekirse 85 ve 86 hat numaralı otobüsler çalıştırılacak. Suyun yoğun olduğu yerlerde uzun süredir kullanılmayan İzmir kayıkları devreye girecek.
9 – Tünelin içi tamamen yeşillendirilecek. “Karanlıkta ağaç yetişir mi?” sorusu soracaklar için Çin’deki Pekin Üniversitesi’nden yeşil tünel danışmanı getirtilecek.
10 – Ünlü Türk büyüğü bir gazetecinin Aziz Bey Abisi’nin ne olacağı konusu bu gazetecinin önümüzdeki günlerde yapacağı Arjantin, Bolivya, El Salvador, Brezilya tatil turunda da tartışılacak.

NOT 1: Büyükşehir Belediyesi başdanışmanını önümüzdeki mecliste atıyor. Kocaoğlu’nun en yakın arkadaşı Bilgin Erünal artık başdanışmanımız olarak görev yapacak. Bir Ayvalıklı’nın böyle bir görevde beni çok gururlandıracak!

NOT 2: Önümüzdeki günlerde İzmir’de en çok tartışılacak ilçe Çiğli olacak. Benden söylemesi.

NOT 3: Narbel konusunda fısıltılar giderek artıyor. Belediye başkanı umarım bu soruna kısa süre içerisinde çare bulur.

YENİGÜN 29 - 07 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder