Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

22 Temmuz 2009 Çarşamba

Sav’ın İzmir ziyareti

CHP Genel Sekreteri Önder Sav cuma ve cumartesi günü İzmir’de olacak. Karabağlar Belediyesi’nin açılışı için İzmir’e gelecek olan Sav’ın tabii ki başka bir ajandası var.10 gün önce kaleme aldığım Ağustos formülü konusunda siyasi araştırma yapacak Sav İzmir’de.
Öyle ya da böyle İzmir CHP’nin kongre süreci içerisinde çok önemli… İzmir’de iktidar olacak yapının Ankara’da da etkili olacağı kesin.Önder Sav’ı iyi izlemek gerekiyor. Özellikle yemeklerde kişilere yönelik yapacağı tespitler, genel sekreterin bundan böyle kimlerle yürüyeceğini, daha doğrusu yürümek istediğini ortaya koyacaktır. CHP Genel Sekreteri’nin imalı sözlerine ise ayrıca dikkat etmek gerekir.
Şimdiden haber vereyim. Genel Sekreter Önder Sav Cuma akşamı İzmir’de kalacak ve yemeği Narlıdere’de Bizim Gazino’da yiyecek.Bizim Gazino CHP Genel Sekreteri’nin ikinci mekanı gibi. Bakalım bu yemeğe kimler katılacak?Ekibin tamamı orada olacaktır. Ancak ekip dışından kimlerin davet edileceği ise ayrı soru işareti. Organizasyonu CHP İzmir İl Başkanlığı yapıyor olmasına rağmen, yemeğe katılacakları genel sekreter bizzat belirleyecektir. Zaten bu yemeğe davet edilmeyenlerin Sav’ın yanında olmaları mümkün değil. Cuma yemeği bize Ağustos formülünün ipuçlarını da verecektir.
Bence bu yemeğin en önemli ipucu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yemeğe katılıp katılmayacağı… Katılacak ise Kocaoğlu’nun eski ekibi ile yeniden örtüşmeye başladığını gösterecektir. Katılmayacak ise Kocaoğlu Sav ekibine karşı yeni bir il başkanı çıkarabilir tahmini daha yaygın tartışılmaya başlanacaktır.Tabii ki yemeğin Narlıdere sınırları içerisinde yapılıyor olması Narlidere Belediye Başkanı Abdül Batur’un ekip ile ilişkilerinde bir düzelme olup olmadığı konusunu da akla getiriyor.Cuma ve cumartesi günü bu geziyi değişik kanallar üzerinden takip edip, ortaya çıkan durumu sizler ile tabii ki paylaşacağım.

Hasan’ın Balkan maceraları (3)
Hasan Tahsin, Hırvatistan, Karadağ turundan sonra yeniden Bosna’ya geçti. Karadağ’dan Bosna’ya dönerken ekip yolda kayboldu. Genç bir kızın kullandığı arabayı çevirip sordular, “Bosna’ya nasıl gideriz” diye… Kız kendilerini takip etmelerini istedi. Aradan 3 saat geçince ekibi bir korku aldı. Acaba başka bir yere mi götürülüyorlardı. Bir yol ayırımında kız arabasını durdurdu. Burada bir başka araba daha vardı. İçinden 1.95 boyunda 160 kiloluk dev bir Sırp indi iki arkadaşıyla birlikte. Adı ünlü Sırp kasabı Dragan ile aynı olan adam, Hasan ve arkadaşlarının içinde bulunduğu arabaya yaklaştı. Hasan’ın aşağıya inmesi için işaret etti. Tabii Hasan’ın psikolojik durumunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Arabadaki Türklerin kendisi hakkındaki yorumlarından habersiz olan adam Hasan’a yolu tarif etti. Hasan Tahsin yeniden arabaya bindi, Tito zamanında yapılan, toplam 60 tüneli içeren çok güzel bir vadiden Bosna’ya döndüler. Hasan Tahsin 40 yıl önce yapılan 60 tünelden çok etkilenmişti, İzmir’de bir tane tüneli bile bitiremeyen abisine burayı mutlaka göstermesi gerektiğini söyledi. 60 sayısının Tokat’ın plakası olması ise sadece bir rastlantı. Altında bir şey aramayınız lütfen.

NOT 1 : Bir gazetecinin bir başka gazetecinin gezisini kaleme alması Türk basınında öyle çok rastlanan bir durum değildir.

NOT 2 : Ekrem Demirtaş’ın Başkanlar Kurulu’ndan ayrılması son derece doğru. Başkanlar Kurulu ne yaptı ki bugüne kadar. Demirtaş’ın kararını değiştirmek için hareket edeceklerine, İzmir’in geriye gidişindeki paylarını sorgulasınlar.

NOT 3 : MHP eski il başkanı Müsavat Dervişoğlu’ndan bir messenger mesajı. Kendileri messenger arkadaşım olur da… “Aziz Bey Atlas Oteli’ne neden deve resmi astı ki. Kendi resmi çok daha iyiydi.”

NOT 4 : Önceki gece bazı gazeteciler Tike Restoran’da görülmüş. Hani Efes Swiss’in yanındaki restoranda.

YENİGÜN 22 - 07 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder