Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

27 Temmuz 2009 Pazartesi

Ziyaretin arkasından


CHP Genel Sekreteri Önder Sav, geldi ve gitti…
Geriye ne kaldı?
“Yürüyecek önderimiz denize bakar yolumuz” şeklindeki bir slogan ve aşağıdaki iki resim…
Söylenecek söz çok ancak şimdiden bir tespiti yapamadan geçemeyeceğim.
Kongre sürecinde Aziz Kocaoğlu ile Önder Sav ekibi birlikte hareket edecek.
Bunun sinyalini iki ünlük gezide verdi Sav… Kocaoğlu da bu sinyali almış durumda. Ve hayatından çok memnun…

Sav yaptığı konuşmalarda Kocaoğlu’na oldukça destek verdi:
“Sokrat, (iktidarı hevesli olmayanlara vereceksin) der. O süreçte Sayın Kocaoğlu da başkanlık için hevesli değildi. Ama arkadaşlarımız kendisini tercih etti. Herkes bu durumu geçici bir dönem zannetti. Ama Sayın Kocaoğlu, mütevazı, hoşgörülü kişiliğinin yanı sıra işe yarayan ve sonuç alıcı çalışmalar yaptı ve başarıya ulaştı. İzmir tarihinde görülmemiş bir oy oranı ile seçildi. Yüzde 56 oy oranı, yüksek bir çıta. Dileğim, önümüzdeki genel seçimlerde İzmir’de bu oranı aşmak. Metropoldeki 30 ilçeden 28’ni kazandık. 30 ilçede il genel meclisi oylarımız da yüzde 50’ye yükseldi. İnanıyorum ki başkanlarımız, Aziz Kocaoğlu’nun koordinatörlüğünde ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte İzmir’de iyi işler yapacaklardır. Hatasız kul olmaz, iş yapan, icraat yapan hata da yapar. Ama başkanlarımız İzmir’i iyi bir yere taşıyacaklardır.
Böyle bir birlikteliğin il başkanı adayı kim o zaman?
Genel Sekreter Önder Sav’ın son dakikaya kadar desteklediği, Kocaoğlu’nun yakın arkadaşı, kadim dostu eski il başkanı Alaattin Yüksel mi?
Yoksa Kocaoğlu’nun yakın çalışma arkadaşı, Önder Sav’ın İzmir’de en güveneceği isimlerden biri olan şimdiki İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu mu?
Ortada bir gerçek var ama…
Sav’ın İzmir ekibinin ayırımcı politikaları…
Genel Sekreter’in belediye ziyaretlerinin bir bölümünde Sav ekibi vardı.
Ancak Kemal Karataş’ın atattığı belediye başkanları ziyaretine katılmadı Sav ekibi.
Karşıyaka ziyaretine bile son dakikada teşrif ettiler. Yani kahve faslına.NOT 1: İzmir il yönetiminden iki ismin havaalanında DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile olan samimi ilişkileri bazı CHP’lileri kızdırdı. Telefon üzerine telefon aldım bu konuda. Her iki ismin de siyaset anlamında daha dikkatli olmaları gerekiyor.

NOT 2: Bizim Gazino’daki yemek hayli kalabalıkmış. Gelen partililerin yoğunluğu nedeniyle masalar gruplara bölünerek, “yiyen kalksın, yerine yenileri otursun” sloganı geliştirilmiş.

NOT 3: Narbel’de işçi ücretleri konusunda hayli problem olduğu söyleniyor. Başkanın dikkatine. Önümüzdeki günlerde bu sorun ciddi biçimde gündeme gelebilir.

YENİGÜN 27 - 07 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder