Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

27 Kasım 2009 Cuma

Uzun süreç başladı

Genel Merkez’den Çiğli üzerine gelen bir karar var. CHP MYK, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak’ı Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk etti.
Sürecin böyle işlemesi normal…
Peki bundan sonra ne olacak?
Öncelikle Çiğli’de yaşananlar biraz soğumaya bırakılacak.
Yüksek Disiplin Kurulu Metin Solak konusunda bir dosya hazırlayacak ve Solak’ı Ankara’ya çağırarak savunmasını isteyecek.
Savunmadan sonra da bir karar verecek.
Bu arada ilçe kongreleri başlayacak, toz duman içerisinde seçimler yapılacak, herkes il kongresine odaklanacak.
Çiğli’de yaşananların üzerine yüzlerce yeni konu eklenecek. Hatta bir bölümü Çiğli konusunun üzerine bile çıkacak.
Sonra Genel Başkan Deniz Baykal süreci gözlemleyerek bir sonuca varacak ve bunu bizzat Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ile paylaşacak.
Kararın çıkması için daha süre var. Burası CHP… O güne kadar köprünün altından çok sular akar.
Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak bu süreç’te doğru adımlar atar, partinin belirli kurulları ile diyalogunu geliştirir, kendisini doğru anlatmayı başarır ise karar başka olur. Buna karşılık bazı yapılar ile ilişkilerini bozar, sertliği tercih eder ise sonuç başka olur.
Ancak gördüğüm kadarı ile Solak kimse ile kavga etmek ya da varolan sorunları büytmek istemiyor. Soğukkanlılığını koruyarak kendisine karşı bilenen yapılar ile kavga ortamına girmeyecek.
Doğrusu da bu… Çiğli gerçekten hizmet bekliyor. Hizmet verecek bir başkanı kimse gözden çıkarmak istemez tıpkı Menemen’de yaşandığı gibi…

NOT 1: CHP İzmir delege seçimlerinde sorun üzerine sorun yaşanıyor. Bunlardan biri de Gaziemir’de. Seçimlere katılımın yüzde 25’te kaldığı ilçede, muhalif listenin mavi olduğu, belediye başkanının ise beyaz listeye oy verdiğinin sürekli anons edilmesi ilginç. İlginç olan diğer bir nokta ise, seçimlerde oy atacakların kapalı bir mekan bulamamaları ve herkesin gözü önünde tercih yapmak zorunda bırakılmaları. Tüm bu olumsuz koşullara rağmen bu tespitimi bir kenara not edin. Gaziemir delegasyonu il kongresinde herkesi çok şaşırtacak.

NOT 2: 35 DYC 78 plakalı aracın sabah akşam Yelki - İzmir, 35 DYC 79 plakalı aracın ise günün her saati İzmir-Karşıyaka seferini yapma nedenini kavramakta zorlanıyorum. Birileri günün birinde bunun açıklamasını yapacaklardır mutlaka.

NOT 3: Bir insanın resim koleksiyonu neden satışa çıkarılır? Hürriyet Gazetesi Ahmet Piriştina’nın resim koleksiyonundan 10 adet tablonun Portakal Müzayede Evi tarafından 13 Aralık 2009’da düzenlenecek müzayedede satışa çıkarılacağını duyurdu. Toplam 480 bin liradan başlayacak açık arttırma sonucunda tabloların kaça satılacağı bilinmez. Ancak Hürriyet Gazetesi, Ahmet Piriştina’nın ailesine bıraktığı önemli bir mirasın neden satışa çıkarıldığı konusuna değinmemiş. Gerçekten merak ettim. Yoksa mali bir sıkıntı mı var ailede?

YENİGÜN 27 - 11 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder