Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

26 Nisan 2010 Pazartesi

Müfettişler ne yapıyor?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na soruşturma için gelen müfettiş yazım hayli ilgi çekmiş olmalı. Çünkü arka arkaya gazetelerin haber sayfalarını süslemeye başladı bu bilgi… Ancak işin asıl komik yanı soruşturmaya çağırılan bir önceki dönem belediye meclis üyelerinin ortak bir savunmaya ayrı ayrı imza atmaları.
Peki, bu açıklama kimin tarafından kaleme alındı?
Yanıtı belli aslında…
Yanıtı öğrenmek, sürecin nasıl devam ettiğini öğrenmek isteyenler beni arayabilirler. Hiç çekinmesinler.
Ancak ortada unutulan bir şey var.
O dönemde iki belediye meclis üyesinin Giraud arazisinin yapılaşmaya açılmasına karşı olan raporları.
Sanırım Büyükşehre gelen müfettişler bu iki belediye meclis üyesini de dinleyecekler ve neden bu karara karşı olduklarını öğreneceklerdir.
Benim merak ettiğim bir başka nokta da var.
Bütün eski belediye meclis üyeleri bu açıklamanın altına imza mı attı?
Bir tanesi bile İzmir efeliği gösteremedi mi?
Gösteremediler ise söyleyecek bir şey yok… Bir sonraki dönem nasıl meclis üyeliği isteyecekler merak ediyorum.
En son aldığım bilgi, müfettişlerin bu işi hayli sıkı tuttukları ve süreci doğru değerlendirmek için çok fazla kişiyi dinlemek istedikleri…
Bakalım önümüzdeki günlerde bu iş için kimler müfettişlerin karşısına çıkacak?
Aralarında ilginç isimler olacak mı?
Önemli bazı isimler bu grubun içerisinde yer alacak mı?
Ve tabii en önemli soru Giraud Ailesi, Kaç Ailesi, Aziz Kocaoğlu üçgeni üzerine ne yapılacak?

NOT 1: Değişen İzmir’i anlamak adlı kitabı satın almak isteyen hayli okuyucum varmış. Kitabın yayınevi Phoenix… Unutmayın…

NOT 2: Fenerbahçe futbol takımının bir maçına giden ve Aziz Yıldırım’ı gördüğü an elini sıkmak için hareket eden ancak Aziz Yıldırım’ın umursamaz tavrı karşısında eli havada kalan İzmir milletvekili kim?

NOT 3: Aziz Kocaoğlu’nun orman köylülerine verdiği sözleri yerine getirmemesi ilginç. Köylüler “Kendi halinize bakın, ben yardım edemem” sözünden hayli alınmışlar. Doğal olarak şunu söylüyorlar: “Seçim öncesi oy almak için, el pençe divan dolaşıyordu çevremizde. Yüzlerce söz verdi, hiçbirini yerine getirmedi. Umarız bir daha karşımıza gelmez.”

NOT 4: Agora çevresindeki yıkımlar durdu. Burası için ne yapılacak? Ne zaman temizlenecek ve ne zaman turizm için açılacak?

NOT 5: Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki apartmanların önü bugünlerde hummalı çalışmalara sahne oluyor. Binaların önünde bulunan sevgi yolundaki ağaçlar bazı mülk sahiplerince yerinden sökülüp yürüyüş yolu mıcır ve demirlerle çevrilmiş. Büyükşehir’in her şeyi bildiren Basın Bürosu şimdiye kadar bununla ilgili bir aydınlatma yapmadı. İlerleyen günlerde buna da değineceğiz.

YENİGÜN 26 - 04 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder