Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

21 Nisan 2010 Çarşamba

Büyükşehire müfettiş geldi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne Ankara’dan müfettişler geldi. Konu Giraud Ailesi’nin Buca’da bulunan ve bir yüzyıldır koru olarak gündemde olan arazilerinin imara açılması, büyükşehir belediyesinin bazı konularda çifte standart uygulamaları…
Önceki gün Büyükşehir Belediyesi’ne yerleşen müfettişlerin yanlarında yardımcı olarak Bayındırlık Bakanlığı yetkilileri de bulunuyor.
Bakalım bu soruşturmadan neler çıkacak ortaya?
Gerçi Aziz Kocaoğlu her şeyi bilen bir adam olarak, gelen müfettişlere de nasıl müfettişlik yapılacağını öğretmek isteyebilir.
Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin son derece gerçekçi konuşmuş. Kocaoğlu’nun “İlçe belediye başkanları meclis toplantılarına gelmiyorlar, dosyalarını takip etmiyorlar” açıklamasına şu yanıtı vermiş Tahir Şahin: “Bizim gitmemize gerek yok. Nasılsa Aziz Bey her şeyi biliyor.”
Doğru Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen kararların nasıl kabul edildiği ortada… 1’den sekizinci maddeye kadar olan kararları oylamaya koyuyoruz. Kabul edenler, etmeyenler? Kabul edilmiştir.
Sıkıysa biri çıkıp aleyhte görüş bildirsin.
“Otur oturduğun yere, sen bilmiyorsun bunları” denilerek konuşma hakları ellerinden alınıyor meclis üyelerinin.
O zaman neden gidilsin ki meclise?
Zaten meclise az giden belediye başkanlarına bakın… Kimin neden gelmediği net biçimde ortaya çıkıyor açıkçası…

NOT 1: Alsancak’ın göbeğinde kalın giysilerden bunaldığı için, bir işportacının önünde durup, satın aldığı tişörtü soyunarak giyen gazetecilerin yakından tanıdığı öğretim üyesi kimdir?

NOT 2: Birkaç gündür üzerinde tartıştığım “Değişen İzmir’i Anlamak” adlı kitabın editörleri TÜYAP Kitap Fuarı’nda bir seminer düzenlediler. Semineri baştan sonra kadar izleyenlerin arasında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da bulunuyordu. Kitabın başarısından söz eden Kocaoğlu, herkesin bu çalışmayı okumasını da tavsiye etti. Bazen fena işler yapmıyor Büyükşehir Belediye Başkanımız. Neden onu bu kadar eleştiriyorlar, anlamakta zorlanıyorum.

NOT 3: Üçyol – Üçkuyular metro hattında yeni bir ihale açılmış, kimsenin haberi olmamış. İhaleyi kazanan da belli… Fenerbahçe’nin defans oyuncusu Bilica…

NOT 4: Jeotermal A.Ş Genel Müdürlüğü’ne yakında bir atama yapılıyor. Söylenildiği kadarıyla yeni genel müdür Jeotermal A.Ş.’deki tüm sorunları çözebilecek kadar deneyimli…

NOT 5: Ekipten hala ses çıkmıyor. Bu şekilde devam ederler ise silinip yok olacaklar. Bari vuruşarak çekilsinler ki, daha sonra siyaset yapacaklarda bir iz bıraksınlar.   


YENİGÜN 21 - 04 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder