Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

15 Nisan 2009 Çarşamba

Tebrikler

Önceki gün İzmir İl Genel Meclisi başkanını seçti.Öncelikle yeni başkan Serdar Değirmenci’yi kutlarım. Ancak Değirmenci’nin kazanmasında arka planda rol oynayan herkesi kutlamak gerekiyor.Nedenlerini şimdiden tartışmaya gerek yok. Ancak bu yazıyı okuyanların sadece şunu bilmelerinde yarar var.
İl Genel Meclisi bütçesi ve elinde bulundurduğu yetkilere rağmen biraz kıyıda kalmış bir kurumdur. Kıyıda köşede kaldığı için bu kurum üzerinden birçok iş kamuoyunda fazla toz kaldırmadan gerçekleştirilebilir.Geçmişte bu tür örneklere rastlanmıştı.
CHP’nin bu kadar başarılı bir seçim geçirmesinin ertesinde, böyle bir kurumda yaşanacak olumsuz gelişmeler herkese zarar verebilirdi.Ancak bazı milletvekilleri devreye girdi ve bana göre zoru başardılar.Serdar Değirmenci bu kurumu hiçbir şaibe altında bırakmadan idare edecektir.

***

Hatay’da metro nedeniyle bir göçük meydana gelmiş. Ancak büyükşehir belediyesi bu göçüğün metro kazısı ilgili olmadığını, eski bir kuyunun çöküşü ile ilgili olduğunu belirtmiş. Yani demek ki Hatay’da yürürken dikkatli olacaksınız… Eski bir kuyu çökebilir, bir boru patlağının açtığı bir büyük bir göçük olabilir, evlerin temelleri sağlam olmadığı için kafanıza inebilir. Ancak yaşayacağınız bu olumsuz gelişmelerin hiçbiri aşağıdaki metro kazısı ile ilgili değildir.
Sayın Kocaoğlu, bizi metroya indirdiğinizden bu yana 45 gün geçti. Firmanın tadilat projesinin bugün itibarıyla size ulaştırmış olması gerekiyor. Hatay Caddesi’nde yaşanacak başka olumsuz gelişmeleri engellemek için bir an önce karar verin ve ne yapacaksanız yapın. Kamuoyunun size duyduğu güvenin üzerinde fazla zıplamayın. Bir su kuyusu örneği de siz yaşamayın.Önümüzdeki 5 yıl içinde İzmir’i uçuracak projeleri biraz bekletin ve lütfen şu metro konusuna eğilin. Aksi takdirde İzmir bizi uçuracak.

NOT: AKP’lilerin son günlerde hiç sesleri çıkmıyor. Ama bazı milletvekilleri kahvehanelerde tavla oynamaya, nargile içmeye devam ediyorlar.

YENİGÜN 15 - 04 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder