Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

10 Nisan 2009 Cuma

A takımı meselesi

Aziz Kocaoğlu, A takımı ile Çeşme’de… Buna kimse bir şey diyemez. Tabii ki halkın yüzde 54’ünün güvenini alan bir belediye başkanının önümüzdeki 5 yılı planlamak için inzivaya çekilmesi normal. Ancak Çeşme’ye çağırılan A takımı içerisinde ilginç bir isim var. İlknur Denizli.
İlknur Denizli, 1 Aralık 2008 tarihine kadar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın baş danışmanıydı. İstifasından sonra Alaattin Yüksel’in İTO seçimleri sürecine katıldı ve Yüksel’e destek verdi. Ardından da Kocaoğlu’nun seçim kampanyasında görev aldı.
Denizli bunları yapabilir.
Ancak şu an belediyede bir görevi olmadan böyle bir toplantıya katılmasını anlamış değilim. Aziz Kocaoğlu istiyor ise Denizli’yi yeniden baş danışman olarak atayabilir. Bu onun tasarrufundadır. Hatta bunu Çeşme’deki toplantıda da açıklayabilir.
Ancak bunlara rağmen eğer İlknur Denizli, gazetecilerin çektiği fotoğraf karesine girmiyor ve basın mensuplarına, “Sayın Denizli’nin burada olduğunu kaleme almayın” ricası bizzat birileri tarafından yaptırılıyorsa, bir anlamda Denizli’nin bu toplantıda oluşu kamuoyundan gizlenmeye çalışılıyor ise durup düşünmek gerekiyor.
NEDEN?
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde, CHP’de ve gazeteciler arasında iki kişinin bildiği bir şeyin gizli kalması mümkün mü?
Kesinlikle değil.
Biri birine söylüyor, biri diğerine… Sonunda bilgi, bu işi kaleme alacağı kesin olan köşe yazarına geliyor. Hem de önemli makamlardan. Hem de sayıca 7 kişiden…

***

Çeşme toplantıdan dün akşamüstü itibarıyla çıkan sonuçlar:
1 - Bornova’da H.Ç başkan danışmanı oluyor. D.D.’den boşalan koltuğa…
2 - G.Ş. başkandan özel görüşme talebinde bulunmuş. Ancak bu talebe halen olumlu yanıt gelmemiş…
3 - Sekreterlere odalarınız toplayın talimatı verilmiş. Ardından yeni masalar gelecek de onun için denmiş. Bir dekorasyon olayına mı gidiliyor? Ancak bildiğim kadarıyla binanın güçlendirilmesi gerekiyordu, dekorasyondan önce.
4 - Genel Sekreter Yardımcılığı’na çiçeklerden sorumlu bir ismin atanacağı kaydediliyor.
5 - Ortada bir otobüs alımı tartışması da var. İZULAŞ ile ESHOT’u karşı karşıya getiren bu tartışmanın sonuçlarını yakında göreceğiz.
6 - C.T dün akşam saatlerinde Çeşme’ye gitmiş, Bakalım Kocaoğlu C.T’yi nereye gönderecek.

NOT 1: Görevden alınan savcı Murat Gök’ün beyanatları çok korkunç… Özellikle Akşam Gazetesi’nin haberinde yer alan isimler ise daha korkunç. CHP milletvekillerinin konu üzerine açıklama yaparken biraz daha düşünerek hareket etmelerinde yarar görüyorum. Bina yıkılırken altında gezinmek çok da mantıklı değil.

NOT 2: İki hafta önce mektubunu aldığım yakın dostumdan bir mektup daha bekliyorum. Kısa zaman içinde. Sanırım bu kez vefasızlar listesini yayınlayacaktır.

NOT 3: Bir genel müdürün akrabalarını genel müdürlük yaptığı şirkete yerleştirdiğine yönelik bir mail ortada dolaşıyor. Sanırım Kocaoğlu bu maile bakacaktır.

YENİGÜN 10 - 04 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder