Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

3 Şubat 2010 Çarşamba

Nasıl bir isim?

Çiğli ile birlikte CHP, ilçe kongrelerini tamamladı, il kongresi hazırlıkları başladı.
Tabii en çok konuşulan nokta kimin il başkanı olacağı üzerine…
Önemli bazı illere baktığımızda genel seçimler öncesi başbakanlık bekleyen Baykal’ın taktik değiştirip tek adaylı il seçimlerine yöneldiğini görüyoruz.
İstanbul kongresi öncesi Gürsel Tekin’i yanına oturtan ve adayı olduğu imasında bulunan Baykal aynı adımı İzmir’de atacak mı?
Ben atacağı kanısındayım.
İlçe kongrelerinde yaşananları da dikkate aldığımızda tek adaylı bir kongrenin İzmir için daha hayırlı olacağı kanısındayım.
Peki nasıl bir il başkanı?
Öncelikle toparlayıcı yönü gelişmiş, örgütü tanıyan, güvenilir bir isim olmalı. Ancak her şeyden önemlisi CHP’yi genel seçimlere taşıyacak yapılanmayı oluşturacak olmalı. Bunu yaparken de milletvekili adaylığını düşünmemesinde yarar var.
Böyle bir ismin kim olacağını bana sormayın. Örgüte bakın, mutlaka bulursunuz.
Deniz Baykal’ın kafasında böyle bir ismin oluştuğu kanısındayım. En azından alternatifleri düşünüp, kendisine en yararlı ismi gündeme getirecektir.
Baykal’ın önereceği isme karşı çıkan olur mu?
Milletvekilliği bekleyenler karşı çıkmaz.
Önümüzdeki süreci düşünen belediye başkanları karşı çıkmaz.
İlçe başkanları olaya sinirlenseler de, durumu kabullenirler.
İl delegasyonunun büyük bölümü, genel başkanlarının isteğini dikkate alır, ona göre hareket eder.

NOT 1: Geçmiş olsun sayın başkanım Kocaoğlu… Duyduğuma göre yüksek tansiyon nedeniyle birkaç gün önce Kent Hastanesi’ni ziyaret etmişsiniz. Kusura bakmayın ama ben sizi uyarmıştım, fazla şalgam yüksek tansiyon yapar diye… Benim de yüksek tansiyonum var. Benimkinin nedeni adamlar, sizinkinin şalgamlar.

NOT 2: Yakında İzmir’in nüfusu azalacak. 85 ve 86 numaralı otobüslerin yolcuları duraklarda beklemekten telef oldukları için özellikle Hatay bölgesinde ciddi nüfus düşüşü bekliyorum. Zaten beklemekten ölmeseler de metronun çökmesiyle gidecekler.

NOT 3: Güzelbahçe eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran hala içeride. Aradan geçen süre içerisinde mahkemeye bile çıkmadı. Bu nasıl bir yargı sistemi? Adam suçsuz ise bu kadar süre yattığının bedelini kim karşılayacak?

NOT 4: Agora’da sonunda yıkıma başlamışlar. Tabii devam etmeleri şart. Sırada yıkılacak hayli bina var. Umarım birini yıkıp diğerlerini “pas” geçmezler.

NOT 5: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dün baklayı ağzından çıkardı: “Yeni fuar alanını çok ortaklı yapıyla yapamıyoruz.” Bana lütfen söyleyebilir mi, hangi işi yaptı?

NOT 6: Aylar sonra ilk kez spor servisinde köşe yazısı yazdım. Bunların çok konuşmalarından yazının içeriği yeterli olamamış olabilir. Sorumlusu Yenigün Gazetesi Spor Servisi’dir.

YENİGÜN 03 - 02 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder