Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

22 Şubat 2010 Pazartesi

Durumu parlak değil

Aziz Kocaoğlu’nun ne yaptığını anlamakta zorlanmaya başladım. Sanırım sonunda Deniz Baykal’ın damarına bir kez daha basacak ve önümüzdeki 4 yılını kabusa dönüştürecek.
İki yeni isim önerdi Kocaoğlu… Muzaffer Tunçağ ile Sırrı Aydoğan…
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı danışman mı seçiyor il başkanı mı, anlayamadık.
Muzaffer Tunçağ kim? Bir önceki dönem Konak Belediye Başkanı.
Deniz Baykal bu ismi ikinci kez atadı mı? Hayır.
Başkanlığı döneminde kimlerle yakın çalıştı? Ekip ile.
Adaylık belirlenmesinde Tunçağ’ın arkasında kim duruyordu? Ekip…
Muzaffer Tunçağ il başkanı olur ise il sekreteri de bellidir herhalde.
Gelelim Sırrı Aydoğan’a…
Fötr şapkası ile hafızalarda yer edinen Sırrı Aydoğan’ı ikinci kez belediye başkanı olmasını istemeyen kim? Deniz Baykal?
Sırrı Aydoğan’ın yıllardır hangi grup ile ilişkisi olduğu söyleniyor? Cemaat…
Bu isimleri önermeye cüret eden Aziz Kocaoğlu’nun durumunu hiç parlak görmüyorum. Kocaoğlu’nu bu sürece dahil eden Baykal, Kocaoğlu’nu Kocaoğlu olduğu için değil İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu için istedi. Yani Baykal koltuğu sürece soktu. Üstünde oturan ile ilgilenmiyor.
Cuma akşamı Asansör Restoran’da tüm ilçe belediye başkanlarının önünde önce Menderes Belediye Başkanı’na söyledikleri yenilir yutulur gibi değil. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’e yönelik küfrü ise ayrı bir tartışma konusu. Ardından bir de ağlamaya başlaması olayın vehametini açık şekilde ortaya koyuyor.
Bu şekilde devam ederse Baykal, Kocaoğlu’nu aday belirleme sürecinden çekecek. Kocaoğlu bu saatten sonra Baykal’a karşı ekiple yeniden birlikte mi olacak?
İsterse olsun. Hatta ekip ile birlikte desteklediği aday da kazansın. Sorun teşkil etmiyor.
Baykal’ın şu sözünü unutmamak gerekiyor. “Bu ekibi İzmir’de bitireceğim. İl Başkanlığı’nı kazansalar bile kurultay sonrası hemen harekete geçerim.”
Demek ki karar kesin. Rıfat Nalbantoğlu’nu bir dakika içinde kendi haline bırakan Kocaoğlu bu saatten sonra ekip ile yeniden birlikte olacak ise “Kendi kuyusunu, kendi kazıyor” diyebilirim sadece.

NOT 1: Kocaoğlu’nun yakın çevresinin dikkatine… Lütfen Kocaoğlu’nun en kısa süre içerisinde tam teşekküllü bir hastanede check up yaptırtmanızı tavsiye edeceğim. Bu kadar ani parlaması, karşısındakilere karşı konuşma biçiminin nedenleri en kısa süre içinde anlaşılmalı. Bu sorunun nedeni şeker mi, yüksek tansiyon mu? Bu teşhisin yapılması gerekiyor. Çünkü gün gelecek, bağırıp çağırdığı, küfür ettiği insanlardan birinin tansiyonu yükselecek. Buyrun size İzmir CHP rezaleti. Ulusal medya devreye girecek, televizyon kanallarında boy boy resimler teşhir edilecek. Bu durum iktidara yürümek isteyen Deniz Baykal’ın da tansiyonunu yükseltecek. İşte onun tansiyonu yükseldiğinde neler olacağı bilinmez. Bu nedenle devreye girmeniz ve belediye başkanının ani sinirlenmelerine karşı bir çözüm bulmak zorundasınız. Aksi taktirde, bundan en fazla İzmir zarar görecek.

NOT 2: Kemal Karataş’a haksızlık edilmiş gerçekten. Asıl kavgacı gözümüzün önündeymiş.

NOT 3: Deniz Baykal’ın İzmir il başkanlığı konusunda kafasındaki isim net. Ancak bu ismin değiştirilmesi yönünde ciddi girişimlerde bulunuluyor.

YENİGÜN 22 - 02 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder