Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

1 Haziran 2009 Pazartesi

2 yıl gecikme mi?

Yazmadım diye unutacak değilim tabii ki... Geçtiğimiz ay İzmir basınında bir haber vardı. “Can güvenliği nedeniyle kapatılan Balçova teleferik tesisinin, yenilenip yeniden devreye sokulması en az 2 yıl sürecek.”
Haber şöyle devam ediyordu:
“Elde örnek bir şartnamenin olmaması nedeniyle Kamu İhale Kurumu’nca iptal edilen ihalelerin iptal gerekçelerini mercek altına alan Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkmadan önce kurulacak tesisle ilgili olarak proje çizimi için hazırlıklara başladı. Projenin en geç 3 ay içinde tamamlanacağı öğrenilirken yaşanan olumsuz gelişmenin adından en iyimser tahminle teleferik tesislerinin yapım ihalesine 2008 yılının ikinci yarısında ancak çıkılabileceği ifade edildi. İhalenin sonuçlandırılıp yapım işine başlanmasının ise 2008 yılı sonunu bulacağı ve en erken 2009 yılı sonlarına doğru tamamlanabileceği öğrenildi.”Gerçekten İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde zamanında tamamlanan bir iş var mı diye düşünmeye başladım. Haydi diyelim metro yeni bir çalışma.
İyi de bu teleferiğin direkleri var zaten. Sadece teller değiştirilip kabinler yenilenecek. Büyükşehir bu kadar zorlanıyor ise, verelim birkaç yüz metre kablo, iş bitirsinler. Zaten kabinleri yapan firma da İzmir’de... Onlar da herhalde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın isteğini kırmaz, gece gündüz çalışırlar. Bir iki ayda teslim ederler kabinleri. Zaten kaç tane kabin yapacaklar ki...
2 yıl ya... Millet iki yılda gökdelen inşa ediyor. Vallahi insaf...
Bir sonraki dönem yani 2014’te büyükşehir belediye başkanı olacak kişiye buradan sesleniyorum. Büyükşehir belediyesinin bugünlerdeki yatırımlarını not ediniz. Nasılsa bu yatırımların açılışları sizin zamanınızda olacak. Böylece gerekli bilgi elinizde hazır olur.

NOT 1 : Bundan sonra bir okunacak köşe yazarı daha çıktı. Sabah’ın Ege Bölge Temsilcisi Ünal Ersözlü de Sabah gazetesinde günlük yazılarına başlamış. Kendisi, “Merhaba, Hoş bulduk” diyor da sorarlar sonra yazara “Kardeşim, merhaba ya da hoş geldin diyen oldu mu” diye... Neyse okuyalım bakalım, bundan sonra İzmir üzerine neler yazıp çizecek Ersözlü kardeşim.

NOT 2 : Büyükşehir’de temizlik, park ve bahçeler konusunda sözleşme imzalayan taşeron firmaları mercek altına almakta yarar görüyorum. Belki bu şirketler bize bazı ipuçları verirler İzmir ve İzmir siyaseti üzerine.

NOT 3 : Belediye başkanlarının Çeşme toplantıları nasıl geçti merak ediyorum. Beni ilgilendiren bu toplantıda alınıp kamuoyuna sunulan kararlar değil. Birbirleri ile husumet içerisinde olan başkanlar bu iki günü acaba nasıl geçirdiler? Çok yakında öğreniriz. Zira CHP’de iki kişinin bildiği şey kamuoyuna maledilmiş demektir. Burada 30 kişiden bahsediyorsak, oradaki tüm tartışmalar zaten kamuoyu gündemine düşecek demektir.

YENİGÜN 01 - 06 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder