Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

10 Haziran 2009 Çarşamba

Karabağlar’da top Sıtkı Kürüm’de

Karabağlar’daki metropolitan aktivite merkezi konusundaki tartışmalar giderek büyüyor. Bu işin bir boyutu büyükşehir, diğer boyutu ise Karabağlar Belediyesi’nin kendisi. Karabağlar Belediyesi kısa bir süre sonra bu işi meclise getirecek bu planın 1000’liklere işlenmesi konusunda karar alacak.Bu kararın geçmesi için büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu’nun devrede olduğu biliniyor. Ancak konu kamuoyunda tartışılmaya başlandığına göre Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm’ün atacağı adım daha da önem kazandı.
Kürüm’ün bu konuda arada kaldığı kesin. Bir tarafta yasal süreç, diğer tarafta “imzala” baskısı.Bakalım Sıtkı Kürüm ve Karabağlar Meclisi bu konuda nasıl bir karar alacak? Ancak konu yazılmaya ve İzmir’de tartışılmaya başlandığına göre Kürüm’ün eli biraz olsun rahatlamıştır.Tabii eğer haberdar ise CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu’nun da atacağı adımlar önemli.

***

Almanlar bile Kocaoğlu’nun Balçova teleferik tesislerindeki telleri değiştirimeyeceğini fark ettiler. Büyükşehire gelip, “Siz yapamıyorsunuz, verin bari bu işi biz yapalım ve işletelim” demişler. Bu kadar bekleyen bir yatırımın taliplisi olacaktır.Büyükşehir belediye başkanının bu konuda neler düşündüğünü bilemiyorum. Sosyal belediyecilik çerçevesinde hangi adımı atacak? Özelleştirme mi yapacak yoksa “Ben buradan kurtulmak istiyorum” diye düşünüp satacak mı?Aslında büyükşehir noktasından baktığımızda kasada para kalmadıysa birkaç şeyi elden çıkarmak gayet normal karşılanmalı.

***

Konak’taki gökdelen için düğmeye basıldı. Hem de önce AKP’liler tarafından. Söylemiştim. Bu iş mahkemeye kadar gider. Sadece AKP’liler değil, bazı CHP’liler de mahkeme yolunu gözlüyor. Bunlar arasında çok önemli isimler de var. Üstelik aynı isimler Basmane’deki çukur konusunda da yeni adımlar atmaya hazırlanıyorlar. Bunlardan daha önemlisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu kadar sorun altından nasıl kalkacak acaba?

***

NOT : Gazetecilikte yeni trend: Kordon’da çanta taşımak…

YENİGÜN 10 - 06 - 2009

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder