Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

23 Ağustos 2010 Pazartesi

Kürüm-Taraf-Yemek-Pide-Kocaoğlu

NOT 1: Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ile Önder Sav ve Abdürrezzak Erten arasındaki soğuk savaşın neden bu kadar gizlenmeye çalışıldığını anlamadım. Benim bildiğim Sıtkı Kürüm, tabii eğer benim bildiğim Kürüm ise Sav İzmir’e gelecek, Güney Kutbu gezisinde olsa bile programını yarıda kesip İzmir’de, dedesinin yanında olurdu. Üstelik Sav’ın İzmir’de olduğu gün, Paris’e gitmesine neden olan toplantı dizisi sona ermişti. Kürüm ilginç bir şekilde Sav’ın Ankara’ya döndüğü cumartesi günü İzmir’e ayak bastı... Olayı hala “Bir şey yok canım” diye değerlendirmek kargalara düşer tabii ki… Bu dikiş tutmaz. Üstelik bu bilginin Kürüm Ailesi’nin içinden geldiğini unutmamak gerekiyor. Geçmişte de buna benzer olaylar yaşanmış aileden birileri Kürüm – Sav çatlaklarını bilgi bazında tarafıma aktarmıştı. Okuyucularımız daha önceki yazılarımda bu tür bilgilere ulaşabilirler. http://www.suleymangencel.blogspot.com/
Kürüm – Sav ilişkisinin bozulmadığı bir tek şekilde kanıtlanabilir. Bu ikili, küçük bir grup eşliğinde bir restoranda birkaç saatliğine yemek yiyip içki içecekler, gecenin ilerleyen saatlerinde de tıpkı eski günlerde olduğu gibi birbirlerine sarılıp poz verecekler. Önder Sav – Sıtkı Kürüm – Abdürrezzak Erten ve pek tabii ki yanlarında Güldal Mumcu olmak kaydıyla bugünlerde çekilmiş samimi içkili yemek pozlarını görmek dileği ile…
Ekibin bölünmesine en çok ben karşıyım, bu durum herkes tarafından böyle biline…

NOT 2: Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur’un, “Evet, kararıyla uyanılacak 13 Eylül günü çanlar Önder Sav için çalacak" başlıklı yazısına göz atmak gerekiyor:

“CHP içinde Türkiye’nin Kürt sorunu, asker sorunu gibi ağır yüklerinden kurtulmasına karşı duran bir ekip olduğu açık… Bu ekip Önder Sav ismiyle temsil ediliyor. Ankara ve İstanbul’da yürütülen temaslarla amaç, 12 Eylül’de çıkacak muhtemel bir ‘evet’in CHP’de Önder Sav ve ekibinin tasfiyesi. Evet, kararıyla uyanılacak 13 Eylül günü çanlar Önder Sav için çalacak. Kılıçdaroğlu liderliğinde ve Gürsel Tekin’in daha güçlü olduğu bir yönetim anlayışıyla özellikle Kürt barışına pozitif yaklaşan yeni bir CHP kurulacak. Deniz Baykal’ın da lider olarak olmasa da bu yeni CHP’ye yeni isimler kazandırarak katkı yapacağı söyleniyor. Baykal’ın artan temaslarının anlamı da bu olarak yorumlanıyor. Yani sandıktan çıkacak bir ‘Evet’ CHP için de hayırlı sonuçlar doğurabilir.”

NOT 3: Geçtiğimiz gün kaleme alacağımı söylediğim yemek yazısı yanlış anlaşılmış. Bu yazı ile Foça’da ekibin yediği yemeği kastetmiyorum. Bu yemek yazıldığı takdirde büyükşehirde yaşanacak depremden bahsediyorum. Hem de öyle böyle bir deprem değil. Zaten şartnamelere uygun olmayan saray bir anda birçok kişinin başına çökebilir. Onları AKUT bile kurtaramaz. Ancak daha önce de yazdığım gibi bu yemeğin anlatımı için uygun ve doğru zamanı bekliyorum. Belki en uygun zaman bu haftadır.

NOT 4: Köşe yazılarının altına yazılan yorumların hepsi aslında kendilerine göre birer haber… Ayşen rumuzu ile yorum yazan okuyucumuz ilginç bir bilgi vermiş: “Mübarek Ramazan ayındayız. Her yerde pide satılıyor. Sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin halka ucuz ekmek yedirmek için açtığı kent ekmekte pide yok! Üretilemiyor. Neden? Nedeni çok basit… Fabrika kurulurken, işin uzmanlarına değil, sadece partili oldukları için çalıştırılan yöneticilerin bulunduğu fırında pide yapılamıyormuş.”

NOT 5: Önder Sav’ın İzmir çıkarması bir önceki gelişine göre sönük geçti bana göre. Bakıyorum da şu an görevde bulunanlar, yeni dönemde görev talep edenler ile kendisine bağlı belediye ve ilçe örgütleri dışında kalan asıl CHP’liler ziyarete sıcak bakmamışlar. Demek ki ortada iyi gitmeyen bir şeyler var. Sadece bu gezi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Asena’dan uzun süredir kurs aldığını kanıtladı bana. Tabii ki bu kursta en önemli partneri Alaattin Yüksel… Yüksel, İzmir liderliği konusunda Sav’ı bir ikna edebilse, bakın neler olacak? Bunun için Kocaoğlu’nu öyle zorluyor ki. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şimdiye kadar başaramadığı zor figürleri bile deniyor… Asena da mutlu tabii ki… Öğrencileri gelişme kaydediyor.

Egenin Sesi 23 - 08 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder