Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

21 Haziran 2010 Pazartesi

Okuyucunun Seçimi...

Geçtiğimiz Cuma günü Yenigün Gazetesi’nde yayınlanması gereken yazımın yer almaması üzerine, gazeteye bir daha yazı göndermeyeceğimi kamuoyuna açıkladım. Bundan böyle her zaman olduğu gibi haftada 3 yazı ile www.egeninsesi.com adlı siteden sizlere sesleneceğim.
Yenigün adlı gazeteyi sadece benim yazım için satın alan ya da internetten okuyan okuyucularımın tamamının da en geç bir ay içinde bu siteye geleceklerini biliyorum.
Kamuoyuna yaptığım açıklamada ifade ettiğim gibi marka olmak önemlidir. Okuyucu altına imza atılan yazıya bakar ve onu takip eder.
Gazetenin patronunu ya da patron yamağını dikkate almaz okuyucu. Okuyucu interneti takip ederken, gazete satın alırken, televizyon izlerken ne okuyacağına, ne dinleyeceğine bakar, bu bilgiyi kimlerden alacağını seçer.
Dolayısıyla gazetecilik marka ve insan işidir.
Köşe yazarlığı ise bu sürecin en üst noktasıdır. Gerçi son yıllarda bu mesleği de yok etmek için ciddi saldırı var. Para vererek yazanlar, akraba eş dolayısıyla yazanlar, baskı yaparak para kazanmak için yazanlar, kamuoyunda isim yapmak, zaman geçirmek için yazanlar, kendi hayatını öne çıkararak bir nevi teşhircilikten hoşlandıkları için yazanlar vs…
Ancak okuyucu bunların hepsinin farkında…
Kimin ne için yazdığını, kimin gerçekten gazetecilik yaptığını, kimin gerçek belge ve bilgilerle bir yazıyı kaleme aldığını iyi biliyor.
Bilgi önemlidir. Kirli olmaması daha da önemlidir.
Giderek kirlenen dünyamızda ve özellikle Türkiye’de temiz bilgiye ulaşmak her geçen gün zorlaşıyor.
Ben okuyucularımdan memnunum. Çoğu ile doğrudan temasım da var. Önemli olan okuyucu ile kurulan doğru iletişim.
Bundan böyle de aynı ilişki ağının Ege’nin Sesi’nde süreceğinden eminim.
Gelişen teknoloji ile birlikte Türkiye toplumunun internet ile ilişkisinin geliştiği ortada… Okuyucularımın da çoğunun internet üzerinden yazılarımı takip ettiklerini biliyordum.
Bu süreçte İzmir’de çok önemli dosyaları birlikte tartışacak, siyasetin nabzını birlikte tutacağız.

NOT 1: Elimde ilginç bir dosya numarası var. Bursa İş Mahkemesi’nde kazanılan bir dava ve bu dava sonucunda açılan tazminat davası üzerine. Üstelik Yargıtay tarafından onaylanmış durumda. Tazminatların ödenip ödenmediğini bilmiyorum. Ödenmedi ise Bursa’daki alacaklıların benim yazılarımı izlemelerinde yarar var. Bu çerçevede birilerinin adresine kolayca ulaşabilirler…

NOT 2: O şimdi Çin’de… Gelince kendisine bazı sorularımız olacak tabii ki… Özellikle bazı isimleri soracağız kendisine…

NOT 3: Ekibin başı derde giriyor. Kısa süre sonra bu köşede…

Ege'nin Sesi 21 - 06 - 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder