Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

19 Kasım 2010 Cuma

Otobüsler nasıl tahsis edildi?

İzmir Büyükşehir Belediyesi üzerine mülkiye müfettişlerinin soruşturmalarını tamamladığı, raporlarını yazmak için Ankara’ya döndükleri biliniyor. Raporun büyük bir olasılık ile Ocak ayı ortalarında biteceği belirtiliyor.

Raporda olası sorulardan biri ESHOT ve İZULAŞ otobüslerinin CHP mitinglerinde nasıl kullanıldığı yönünde.
Bu otobüsler için saatlik ücret mi alındı yoksa biniş ücreti mi?
Her bir araç 4-5 saatliğine tahsis edildiğine göre, ESHOT bu otobüsleri kaç liraya kiraladı?
ESHOT’un CHP’ye kiralama parası ile normal kiralama parası arasında bir fark var mı?
Kocaoğlu bu kiralamada kaç parayı cebinden ödedi?
Daha sonra ne kadarını geri aldı?
Sanırım bilgi edinme kanununa göre ESHOT’un CHP mitingi için kaç otobüs tahsis edildiği çok rahat öğrenilir. Bunun için pazartesi günü bir soru sormam gerekecek.
Belki de müfettişlere bu konuda ayrıntılı bilgi verilmiştir. Bilemeyiz…
Son olarak CHP İzmir’in bayramlaşma töreni Ahmet Piriştina Kent Müzesi’nde gerçekleştirildi. CHP bu olay için ne kadar ödedi?
Partinin etkinliklerinin büyükşehire bağlı bir yerde yapılması ne kadar etik? Böyle soruşturmaların başlayabileceği hiç mi tartışılmıyor…

NOT 1: Bir haftadır Giraud Ailesi’nin Buca’daki arazileri üzerine açılan davaların büyükşehir lehine sonuçlandığı yönünde bir şehir efsanesi başladı. Efsanenin çıkış noktası İzmir Büyükşehir Belediyesi… Gelişme nedeni İzmir medyası.
Ancak taraflara sorulduğunda Giraud mahkemesinde işler normal işliyor sadece mahkemeler arasında bir yetki devri söz konusu… Konuyu önümüzdeki hafta gündeme getireceğim. Belediyenin neden bu konuyu çarpıttığını da anlamakta zorlanıyorum.

NOT 2: Aziz Kocaoğlu belediye hastanesindeki bayramlaşma sırasında kendisine su getirmekte geç kalan görevliyi işinden etti. Herkesin önünde, “Sizin yüzünüzden gelişemiyoruz” diyerek bir işçiye hakaret etmesine kimse anlam veremedi. Büyükşehir belediye başkanı bununla da kalmadı ve konuyu takip ederek belediye işçisinin kurumla ilişkisinin kesilmesine de neden oldu.

NOT 3: CHP İzmir eski milletvekili ve Alaattin Yüksel’in yakın arkadaşı Hakkı Ülkü geçtiğimiz günlerde Ankara’da idi. Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerle görüşen Hakkı Ülkü’nün, Yüksel’in isteği doğrultusunda kurultay sonrası il başkanlığı istediği konuşuluyor kulislerde. İl başkanlığına aday diğer isimler ise Mustafa Moroğlu ile Tacettin Bayır…

NOT 4: Ankara’daki bayramlaşma Sav ve ekibinin aynı yerde konuşlanması, “Kurultay’da savaş var” yorumlarına neden oldu. Sav’ın ekibine destek verdiği, morallerinin bozulmamasına önem gösterdiği dikkat çekti.

PAUSE HABER: 19 - 11- 2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder