Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

30 Mart 2007 Cuma

Tespitler ve yanıtlar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: EXPO 2015’e aday İzmir’de Dışişleri Bakanlığı patronluğunda yürütülen çalışmaları yetersiz ve eksik… YANIT: Evet birkaç geziye daha ihtiyaç var. Şöyle bir Brezilya, Arjantin, Şili üçgeni iyi olur. Ya da Avustralya, Yeni Zelanda Yeni Gine üçgeni de… Japonya’yı görmeyenler çok. Belki, Japonya-Çin ziyareti de yapılabilir. Ancak sakın Tayland’a gitmeyin, başınıza nelerin geldiğini gördünüz. Dikkat edin, bu kez CHP Genel Merkezi hepinizi kapının önüne koyabilir.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: 3 yıl önce göreve geldiğimizde belediyenin 1.4 katrilyon lira borcu vardı. Yüzde 30 faiz işleyen borcun 400 trilyon lirasını hemen kapattık, kalanları da zaman içinde ödeyeceğiz. Şu anda her yerden kredi kullanacak durumdayız.
YANIT: Bunlar akçeli işler. Bu konuda yorum yapamayız. Bu konuları konuların uzmanlarına sormak gerekiyor. Mesela imar komisyonu üyelerine sormamız lazım bu konuları. Ya da encümene…
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: Aliağa-Menderes Projesi ile Bornova-Üçkuyular metro hattı 2008’te tamamlanacak. İzmir’e kalıcı eserler bırakmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyorum.
YANIT: Üçyol-Üçkuyular Projesi’nin Bozoğlu tarafından yapılması için öncelikle sizin imzanız gerekiyor. Ama dosya masada bekliyor. Üstelik Bayındır İnşaat’ın mahkemeye gitmemek için istediği 7 trilyon var. Bu parayı cebinizden mi karşılamayı düşünüyorsunuz.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu: 2009’a daha iki yıl var. Şu anda 59 yaşındayım. İki yıl sonra 61 yaşında olacağım. Bastonla yapılan siyasete karşıyım. Yaşım nedeniyle siyasi bir beklentiye sahip olmadığım çok açık. O nedenle İzmir’e kalıcı eserler bırakmak niyetindeyim. Bu konudaki son kararı seçime altı ay kala vereceğim.
YANIT: Bunun için kafanızı yormayın. Bu gidişe bakarak Bornova’daki dükkanın işleriyle yoğunlaşın. Nasıl olsa iki yıl sonra buzdolabı satışlarına bakacaksınız… Unutmayın zaten. Siz siyaseti bırakmayacaksınız, siyaset sizi terkedecek.

http://www.suleymangencel.com/ 30 – 03 - 2007

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder