Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

20 Mart 2011 Pazar

Zaman’dan al haberi

Elimde 05 – 04 – 2009 tarihinde Zaman Gazetesi’nde yayınlanan bir haberin metni var. Yani iki yıl öncesine dayanan bir haber…
Haberin başlığı şöyle:
DSP: CHP seçimi şantajla kazandı…
Haber şöyle devam ediyor.
DSP Karabağlar İlçi Başkanı Hilmi Değirmenci, CHP'nin seçimi şantajla kazandığını ileri sürdü. DSP belediye başkan adayı Cafer Öztürker'in de katılımı ile seçimi değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirten Değirmenci, toplantı sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.
Değirmenci'nin konuyla ilgili açıklaması özetle şöyle: "Karabağlar seçmeni 'Bölünmeyin AKP gelir' propagandasının etkisi ile oy kullanmıştır. Elbette seçmenin yaptığı tercihlere sonuna dek saygılıyız. Bizim düşüncelerimiz ve projelerimiz seçmenin (haklı) ön yargılı bakışı nedeniyle etkisiz kalmıştır. Her zaman olduğu gibi CHP üretmeyen, ilkesiz, siyaset anlayışı ile Atatürk devrim ve ilkelerini zedelediği halde, Atatürk'ün partisi söylemi ile mirasyedi politikasını sürdürmektedirler. Bu şantaj politikaları elbette günün birinde gerçeklerle yüzleşecektir. O zaman Atatürk'ün mirasına gölge düşüren, bugünkü CHP yöneticilerinin yüzüne gerçekler bir tokat gibi inecektir. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'unun başkanlığını kutlarken; kendisine de bir çift sözümüz var. İzmir'in Bornova dâhil birçok ilçesine yatırım yağdıran başkan, yaptığı işlerin listesini iyice bir incelesin ve Karabağlar gibi İzmir'in 1. büyük ilçesinin o listede neden yer almadığının açıklamasını yapsın?"
Hilmi Değirmenci bu seçimde CHP’den milletvekili aday adayı… Kendisine en büyük destek de kayınbiraderi olan CHP İl Başkanı Tacettin Bayır’dan geliyor…
Nedir bu partilerin aile akraba ilişkilerinden çektiği…

***

Nuri Batuhan Cuma günü Radyo Pause’da Serdar Öztürk ile benim sunduğumuz Sınırsız adlı programa katıldı ve önemli tespitlerde bulundu… Tabii ki partide herkesin tanıdığı Batuhan aklına esip bu tür açıklamalar yapmaz. Açıklamaları dinlerken sanki Önder Sav’ın sesini duyuyor gibiydim.
İşte o ünlü tespitler:
1 – Şimdiki il yönetimi Harlemciler ile balıkçılardan oluşuyor. Sabahtan akşama kadar Harlem kahvesinde okey, akşam balıkçıda rakı… Okeyciler ve rakıcılar birleşince ortaya il yönetimi çıkıyor.
2 – Alaattin Yüksel’i Parti Meclisi için Aziz Kocaoğlu önermedi. Yüksel kendisi bizzat Önder Sav’a gitti ve PM üyeliği için adeta yalvardı. Sav da Kocaoğlu dengesini dikkate alarak Yüksel’i PM üyeliğine yazdı.
3 – Düne kadar ön seçim diyenler bugün merkez yoklamadan yana… Özellikle Alaattin Yüksel’e sesleniyorum. Yüreği var ise ön seçime girerdi. Girmediğine göre yüreğinden şüpheliyim.
4 – Tacettin Bayır geldiği günden itibaren “ön seçim” dedi. Şimdi ne diyor? “Genel merkez eniştem Hilmi Değirmenci’yi aday göstersin.”
5 – İl yapılanmasında olduğu gibi garip bir liste ile İzmir’in karşısına gelirler ise kimse çalışmaz. Başarısızlığı da gelip bize yükleyecekler.
6 – CHP bu kafa ile İzmir’de yüzde 45 alsın başarıdır. Kocaoğlu uçmasın artık. Manzara ortada.
7 – “Kucaklayıcı olacağız” dediler, sadece kendi takımları ile oynuyorlar. O da topu topu 50 kişi…

PAUSE HABER: 20 - 03 - 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder