Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

16 Mart 2011 Çarşamba

Gürültü kurbanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde ilçe belediyelerinde çalışan memurların pasolarını iptal etmişti.

Memur sendikaları bu konuyu gündeme getirmek için önceki gün büyükşehir belediyesinin önünde toplandılar ve kararın geri alınması çağrısında bulundular.
Sendika temsilcilerini odasına çağırtan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç şu ünlü vecizi söyledi:
“Ne kadar gürültü yapıyorsunuz. Sizin yüzünüzden çalışamıyoruz.”
Sosyal demokrat belediyenin genel sekreter vekilinin bir eyleme yönelik tanımlaması karşısında şaşıran sendikacılar yanıtı vermekte gecikmediler:
“Pardon sizin uykunuza engel olduk herhalde…”
Aynı genel sekreter vekili büyükşehrin meclis toplantısına katılır.
Meclis toplantısına geçtiğimiz hafta göreve dönen Genel Sekreter Yardımcısı Ferdağ Eser de girer ve bürokratlar için ayrılan arka bölümde genel sekreter ve genel sekreter yardımcılarının koltuklarının yer aldığı bölüme oturur. Ancak, Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, salona girdiğinde, kendisi için ayrılan koltuk yerine ESHOT Genel Müdürü Gül Şener ve ESHOT bürokratlarının oturduğu sol bloğun en ucundaki koltuğa geçer. Genel Sekreterlik tabelasını da bu masaya aldırır. Eser, durumu fark edince Şenel'in yanına giderek kendisiyle konuşur, ancak Genç tavrından vazgeçmez. Ferda Eser, diğer genel sekreter yardımcılarının da oturduğu orta bloktaki yerine geri döner.
Bir genel sekreter vekili birleştirici, bütünleştirici mi yoksa ayrımcılığı teşvik eder mi olmalı…
Sanırım buna millet karar verecek.
Bir de mahkemeler…
Bu arada AK Parti Grup Başkan Vekili Kerem Ali Sürekli, "Ferda Eser'in mahkeme kararıyla Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna geri dönmesinden önce, Eser'e bağlı birimlerin başka genel sekreter yardımcılarına bağlanarak, kadronun altının boşaltıldığı" şeklinde tepki göstermiş… Sürekli, bu kararın içeriğinin kendilerine açıklanmadan Meclis'te oylandığını, bundan sonra benzer bir duruma izin vermeyeceklerini söylemiş.
Sayın Sürekli bugüne kadar hangi kararların altına imza attığınızın farkında değilseniz vah bu İzmir’in haline…

NOT 1: Toplu taşımacılık alanında en büyük sivil toplum kuruluşu olan Brüksel merkezli UITP ile protokol imzalandı ESHOT… Ve bu protokolden hemen sonra nedense bir toplantıya katılmak için Dubai’ye gidiyormuş Gül Şener… Maiyeti ile birlikte… Toplam 8 kişi… At imzayı, sonra gelsin yurtdışı seyahatleri.

NOT2: ESHOT’un üst düzey bir yöneticisi, kendisi yakın dostum ve haber kaynağım olur, kurumda çok yakında önemli bombaların patlayacağı bilgisini verdi.

NOT 3: Aday adaylarının dikkatine… Alaattin Yüksel birinci ve ikinci bölgedeki ilk altıyı yazmış. Bundan sonraki isimleri genel başkan Kılıçdaroğlu’na bırakmış… Bir anlamda lütufta bulunmuş… Sanırım bu konuda yapacağınız bir şeyler vardır.

PAUSE HABER: 16 - 03 - 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder