Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

14 Temmuz 2011 Perşembe

Tatilin ardından

Bir tatile çıktık, ortalık toz duman…

CHP yemin etmiş…
Ne değişmiş de yemin etmiş anlamakta zorlanıyor insan…
Tükürdüğünü yalamak dedikleri bu olmalı…
Zaten Tayyip Erdoğan da aynı şeyi söylemişti. Başbakanın yemin sonrası da “Benim dediğime geldiler” açıklaması inceden tükürük meselesine bir göndermeydi.
Artık herkes görüyor ki, CHP bu PM ile Türkiye’de siyaset yapacak durumda değil.
Gündemi AKP belirliyor, CHP gündeme karşılık ilk adımı atıyor, ancak daha sonraki adımları düşünmediği için hemen tökezliyor.
AKP ise beş adım sonrasını hesaplıyor ve ona göre davranıyor. CHP’nin her adımda tökezlemesini de gülümseyerek seyrediyor.
Son yapılan anket gösteriyor ki, CHP seçmeni partisinin aldığı kararları anlamıyor ve büyük çoğunluğu bu kararları tasvip etmiyor.
Kurultay süreci de gündeme yenik düşüp rafa kalktı gibi görünüyor.
Ancak partinin içi hiç de öyle değil.
Örgütlerin tümü ayakta…
İzmir’de il başkanı, genel başkan yardımcısı ve büyükşehir belediye başkanına yönelik muhalefet giderek büyüyor ve sertleşiyor.
Bir de İzmir CHP’nin çınarı Ödemiş İlçe Başkanı Emin Öztürk’e yapılanlar anlaşılır gibi değil.
Sayın Bayır, siz kısa pantolon ile sokakta misket oynarken Emin Öztürk CHP’yi yaşatmak için siyasetin içindeydi.
Üstelik seçimdeki İzmir başarısızlığın ana nedeni il yönetimidir.
Başkalarına çamur atarak o koltukta kalacağınızı zannediyorsanız, yanılıyorsunuz.
Yüksel ve Kocaoğlu’nun uydusu olmak da kurtaramaz sizi.
Sonuçta CHP’nin bugünkü genel merkez yönetimi bu ikiliye hiç de sıcak bakmıyor.
Sav ve Baykal grubu ise bu ikiliyi bir kaşık suda boğacak kadar gergin.
Dolayısıyla en ufak bir değişimde okey dışarı kalacak bu ikiliye dayanarak koltuğunuzu daha ne kadar muhafaza edebilirsiniz.
İlçe belediye başkanlarının tavrı da ortada… Düne kadar kapalı kapılar ardında muhalefet yapan belediye başkanları bile kartlarını açık oynamaya başladılar.
Büyükşehir belediye başkanının bu konudaki tavrı önemli bu aşamada…
Çünkü operasyon sonrası büyükşehirde kimse imza atmıyor, işler yerinde sayıyor. Gerçi Kocaoğlu imza atmayan bürokratlara karşı tavrını basın yoluyla ortaya koydu. Ancak bu tavır ne kadar yeterli olur?
Sonuçta imzayı atacak olanlar memurlar. Memuru da kovup yerine başkasını getirme şansı olmadığı için Kocaoğlu onları ikna metoduna başvurmak zorunda.
Operasyonun ikinci dalgasının beklendiği bu günlerde sorunlu olan dosyaların altına kimse imza atmaz. Sporda şike operasyonlarını gördükten sonra, “Bu memlekette Fenerbahçe başkanını, Beşiktaş teknik direktörünü içeri alan zihniyet, gerekirse tüm büyükşehri içeri alır” düşüncesi iyice yerleşmiş durumda…

NOT 1: Karşıyaka Belediyesi’nin Yamanlar’da yaptığı gençlik merkezini tamamlamak üzere… Karşıyakalıları dağ turizmi ile buluşturmayı hedefleyen proje gerçekten çok olumlu. Eski NATO dinleme tesislerinin yerine yapılan gençlik merkezini herkesin görmesi gerekiyor. Tesisin tek eksiği yolu... Umarım açılış gönüne kadar yol genişletme çalışmaları da bitirilir.

NOT 2: CHP’nin yeni İzmir milletvekillerini görürseniz, bizlere de haber verin. Bugüne kadar kendilerine sokakta rastlamadım. Çok çalışıyorlar sanırım.

PAUSE HABER: 14 - 07 - 2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder