Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

30 Temmuz 2004 Cuma

Aşlık'tan post-it

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanı Ali Aşlık, Ankara dönüşü Haber Ekspres'i ziyaretinde, hayli post-it malzemesi bıraktı. Bunlardan birkaçını özellikle kullanmak gerekiyor...
Yanıtlarda gizli olan mesajları çözmeleri için gazetecilere birer şifre çözücü hediye edilecek.
Dünya barışı için çalışmalar sürdürülecek. Özellikle Portekiz, Hırvatistan ve Ukrayna'daki barış faaliyetlerine aktif olarak katılınacak.
Yaz tatili süresi en fazla 7 gün ile sınırlandırılacak.
İzmir dışında kalış süresi, olası darbe girişimlerine karşı, en aza indirilecek. İki günlüğüne Sakız'a gidilecek.
Yunanlılarla ilk kez karşılaşılacağı için, bu dili bilenlerden yardım istenecek.
Yunanlılarla vücut dilinde anlaşma sağlanırsa, bir sonraki ziyaret için kimseye danışılmayacak.
CHP'de disiplin sürecinde olan Süleyman Gençel'e, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne katılması konusunda, transfer önerisi yapılacak. Bunun için eldeki tüm olanaklar kullanılacak.
CHP İzmir İl Başkanı'nın görevde kalma süresinin uzatılması için, her tür girişime destek verilecek. Böylece partinin İzmir'de bir süre daha rahat hareket etmesinin yolu açılacak. Alaattin Yüksel ile hemşehri ilişkisi olunduğu iddia edilecek. Bu ilişkinin, Ordu dönüşü, Salihli'de köfte yemekten kaynaklandığı özellikle belirtilecek. Köfte faturaları Yüksel'e gönderilecek. Salatalık olayına girilecek. Salatalığın kullanım alanları, net biçimde ifade edilecek. Söğüş ve cacık tarzı öne çıkarılacak. Salatalığın biçimsel durumu da, değerlendirilmeye alınacak.
Demirel tarzı konuşma sistematiği geliştirilecek.
İki yıl daha iktidarda olunacak, ardından, "Nasıl iktidarda kalınır; bir örnek" konulu doktora tezinin yazımına yardım edilecek.
Aynı anda otomobil kullanma, cep telefonu ile konuşma ve yemek yeme özelliğinin yeterli olmadığı, buna dördüncü bir işin de eklenmesi gerektiğinin altı çizilecek, ancak dördüncü eylemin niteliği, sadece bunu kaleme alan kişiye söylenecek. Gerekirse dördüncü eylem, uygulamaya dökülecek.
Bu köşe yazısı okunduktan sonra, yazıyı kaleme alana telefon edilecek. Yeni mesaj, ilk kez doğrudan, şifre çözücüsüne gerek duyulmadan net olarak verilecek."

HABER EKSPRES 30 – 07 - 2004

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder