Follow by Email

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

10 Eylül 2002 Salı

Kalp uzmanları dikkatli olun

İzmir'deki tüm hastaneleri, özellikle kalp uzmanı doktorları uyarıyorum.
Yarın saat 17.00'den sonra çok sayıda vaka ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle hastanelerin alarma geçmeleri, ambulansların aday listeleri, Yüksek Seçim Kurulu'na verildiği saatte hazır olmaları şart.
Çok sayıda aday adayı, listeler sonrası, ya kriz geçirecek, ya da beyin kanaması. Aday adayı telefini engellemek için İzmir'deki tüm doktorların seferber olmaları gerekiyor.
Ancak, önemli olan sadece yarın akşam değil. Polis teşkilatının da tetikte olması gerekiyor. Liderine kızan, soluğu partilerin il binalarında alacak. Polisin, il yönetimlerinin can güvenliğini sağlaması şart.
Daha sonra iş psikologlara kalıyor. Listelerde yer bulamayan ve bunalıma giren binlerce aday adayının yeni adresi psikologlar olacak.
Partiler arasında en rahatları ANAP ve YTP... Her ikisinin de baraj sorunu olmadığı için bu partilere başvuran adaylar da rahat. İşe "spor olsun" diye katılıyorlar.
En zorlu partiler ise CHP, AKP ve DYP... Bunların arasında en sorunlusu tabii ki CHP... Sosyal demokrat aday adayı patlaması yaşayan CHP il merkezi, polis tarafından çok sıkı korunmalı.
İl binası 5. katta... Listeye giremeyen aday adaylarından bazıları kendisini il binasından aşağı atabilir, ya da bazı adaylar, il yönetiminde bulunanlardan birkaçını pencereden fırlatabilir. Sadece il başkanını fırlatsalar sorun yok. Ancak, diğer il yöneticilerinin başına birşey gelmesini istemem.
CHP İl Başkanı da başına geleceklerin farkında. 8 eylül akşamı düzenlenen kokteyle, aday adaylarını davet etti. Çok sayıda aday adayı bu davete katıldı. CHP bayraklı bir helikopter de, yaklaşık 10 tur attı davetlilerin üstünde. Elektrik tellerine çarpıp, kokteyl alanına düşecek zannettim helikopteri.
Bir ara "il başkanının senaryosu olabilir mi bu" diye düşündüm.
Helikopterin düşmesi sonucu aday adaylarının yarısı telef olacağı için, il başkanı da rahatlayacaktı doğal olarak.
Ancak sanmıyorum. Çünkü kokteyl alanında il başkanının destek verdiği adaylar da vardı. İl başkanının kendi adaylarının telef olmasına gönlü razı olmaz gibi geliyor bana...
Nasıl olsun ki...
Onlar için çalıştı, durdu... Uçağa atlayıp Ankara'ya kadar gitti. Genel başkanın kapısında bekledi...
Ne kadar başarılı olduğunu ise yarın saat 17.00'de öğreneceğiz.

HABER EKSPRES 10 - 09 - 2002

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder